Dlaczego Marsz Niepodległości jest tak ważny? - Konferencja ONR - MW w Łodzi.00:05:27

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Na miesiąc przed polskim świętem niepodległości działacze młodzieżowych organizacji narodowych zwołali w Łodzi konferencję prasową. Głównym celem było zachęcenie młodzieży do zaangażowania w sprawy narodowe oraz odkłamanie medialnej propagandy towarzyszącej narodowemu świętu.

Liderzy Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego podkreślali jednak, że działalność narodowo-patriotyczna to nie tylko demonstracja uczuć przez jeden dzień w roku, lecz nieustanna praca i poświęcenie na rzecz Ojczyzny i rodaków.

Robert Winnicki (MW) wielokrotnie powtarzał, że oprócz nieustannej pracy i wielu poświęceń liczy się także skłonność do współpracy, gdyż największą zmorą polskich patriotów jest ambicjonalna chęć tworzenia własnych nurtów, które zarazem odrzucają wszystkie pozostałe - nawet te najbardziej zbliżone ideowo.

Przemysław Holocher (ONR) apelował o radykalizację działań, gdyż patriotyzm to obowiązek każdego Polaka na co dzień, lecz w czasach tak ciężkich jak dzisiejsze potrzeba jednak czegoś więcej, aby zmienić rzeczywistość. Niezmiernie wiec ważne jest konsekwentne działanie i przemyślane acz zdecydowane posunięcia, które sukcesywnie odepchną "zgniłe elity" od władzy.

Film znajduje się w katalogu: Debaty i konferencje


Komentarze