Cięcie drzewa i rąbanie drewna | Chopping wood00:22:05

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: kepamarzen
Na początku chcę zaznaczyć, że dopiero od paru lat mieszkam na wsi i dopiero ucze się wszystkich prac z tym związanych, między innym rąbania drewna! Dlatego zachęcam Was do konstruktywnych komentarzy pod tym filmem i dzielenia się własnym doświadczeniem dotyczącym cięcia i rąbania drewna, które za pewne jest niejednokrotnie znacznie większe od mojego! :)

W tym filmie chciałem podzielić się z Wami swoim doświadczeniem dotyczącym techniki cięcia, ale przede wszystkim rąbania drewna na opał, tradycyjną metodą przy użyciu siekiery :)
W tym filmie dowiecie jak pozyskać drewno na opał, jak odbywa się cięcie drzewa - wyrzynków i wałków - piłą spalinową. Dziele się z Wami moją techniką i pokazuję jak lepiej rąbać drewno - polana, przy użyciu siekiery a nie łuparek (to temat na inny film :) Przez wiele lat popełniałem sporo błędów i myślę że Ci z Was, którzy z miasta wyprowadzili się na wieś, po obejrzeniu tego filmu nie będa ich powielać :) Wiem że jeszcze sporo nauki przede mną, bo to szeroki temat, ale chciałem się nim z Wami podzielić!

Zapraszam Was do obejrzenia filmu i jestem pewny że zastosowana metoda, opony przykręconej na pieniek do rąbania drewna, znacznie ułatwi Wam życie, a na pewno już rąbanie polana :) Pozdrawiam serdecznie

Muzyka:
Kevin MacLeod: Daily Beetle – na licencji Creative Commons Attribution (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Źródło: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1500025
Wykonawca: http://incompetech.com/

Film znajduje się w katalogu: Informacje i Ciekawostki o Drewnie


Komentarze