Studio eMisja: W uznaniu za antypolonizm02:02:43

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Trwa konkurs na największy paszkwil napisany przeciw Polsce. Nagrody są wysokie, o czym przekonali się twórcy filmu "Ida", czy Jan Tomasz Gross - autor "Złotych żniw". Chętnych jest jednak wielu, zwłaszcza w środowisku artystycznym. Osobliwej twórczości zazwyczaj towarzyszy obrzydzanie polskości przy okazji udzielania wywiadów, odbierania nagród, czy udziału w festiwalach, na które zawsze jest czas, miejsce i... pieniądze. Nasze polskie pieniądze, wydawane z kieszeni podatnika. Dlaczego więc naród nie protestuje? Czy to kwestia społecznego przyzwolenia? Indoktrynacji popartej nagonką na jednostki niepokorne? A może po prostu Polacy nie mają już nic do powiedzenia we własnym kraju? Może protestują, tylko nikt ich nie słucha. Nikogo ten sprzeciw nie obchodzi, bo komitety nominujące do nagród, elity wyrażające uznanie i władze sponsorujące cały proceder nie czują się z Polską związane?

Od pewnego czasu na pozycję lidera antypolskiej narracji wysuwają się dwie "światowej sławy artystki" - Olga Tokarczuk i Agnieszka Holland. Panie podjęły współpracę i zdają się rozumieć bez słów. Owocem tej relacji jest np. film "Pokot", który p. Holland żartobliwe określa mianem ekologiczno-feministycznego thrillera. Z adaptacji wyłania się obraz polskich pijaków i chamów, którzy lubią wyżywać się na naturze. Wizja Holland i Tokarczuk tak zachwyciła "elity artystyczne" w Polsce, że film zgłoszono do nagrody amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscara), a książkę polecono Akademii Szwedzkiej w kategorii Literackiej Nagrody Nobla.

Dziś w "Studiu eMisja" o nagradzaniu antypolonizmu. Gośćmi Piotra Korczarowskiego będzie Elżbieta Cygan - pedagog, wychowawca młodzieży, a także działaczka społeczna klubu Magna Polonia - Ziemia Kłodzka oraz Krzysztof Lech Łuksza - historyk, publicysta mediów niezależnych i doktorant filozofii.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-emisji
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do polskiego banku?
Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv

Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/

Film znajduje się w katalogu: Studio eMisja


Komentarze