Policja nie miała prawa mnie ukarać polskiedrogiPLUS00:01:42

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Polskie_Drogi
Opis autora:

Policję minąłem dwa skrzyżowania wcześniej. Stali na pasie skrajnym lewym, ja na skrajnym prawym. Skrzyżowanie Ordona-Wolska. Ruszyliśmy ze świateł i panowie zaczęli za mną jechać (zmienili dwa pasy). Widząc to zacząłem jechać jak na egzaminie. WJECHAŁEM NA SKRZYŻOWANIE Z REDUTOWA, POJECHALI ZA MNĄ I STALI TUŻ ZA mną. Cały czas miałem ich w lusterku, tak jakby chcieli mnie na czymś złapać. Zmieniło się światło, zjechał autobus, kia i ja, a ci włączyli bomby, zajechali drogę i powiedzieli, że oboje zjechaliśmy na czerwonym (KIA i ja, a i że nawet tramwaj na mnie trąbił :))).
Mi zależało na czasie, mój wideorejestartor nie jest demonem szybkości, weryfikacja nagrań trochę zajmuje, a spieszyłem się na rehabilitację. Podyskutowałem, że to niemożliwe itd. a oni, że oboje widzieli, i że chyba jestem ślepy...
Generalnie, padały pytania, co z tym robimy, czy zbieram punkty. W mojej opinii panowie chcieli na mnie coś wymusić. Mandat wziąłem, nagranie sprawdziłem w domu. Sprawa do sądu. Sąd zapoznał się z dowodami, uznał moją rację, ale powołał się na zapisy z:

Ustawa z dnia 24 sierpnia 2001 r. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. z 2013 r. poz. 395 z późn. zm.)
Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2013 r. poz. 482 z późn. zm.)
Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 lutego 2002 r. w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego (Dz. U. Nr 20 z 2002 r., poz. 201 z późn. zm.)
lub któreś z tych i podał dokładnie te zapisy, w każdym przypadku mówiąc, że nie dotyczy:

za działanie, które nie było wykroczeniem na przykład było wykroczeniem tylko do 14 kwietnia, a policjant wystawił ci mandat 15 kwietnia,
za działanie, za które może ukarać tylko sąd na przykład grozi za to areszt, a nie mandat,
za działanie w obronie koniecznej lub obronie dobra chronionego prawem, jeśli niebezpieczeństwa nie można było uniknąć. Na przykład parkujesz samochód w niedozwolonym miejscu, by ratować czyjeś życie, za działanie, które zostało spowodowane twoją chorobą psychiczną, upośledzeniem umysłowym lub innym zakłóceniem czynności psychicznych. Na przykład przekraczasz prędkość, bo masz atak schizofrenii i wydaje ci się, że musisz uciekać.

Mój mandat nie spełniał tych wymagań prawnych z KK i nie może uchylić, mimo ze mam racje, bo zapoznał się z dowodami, i że policja nie miała prawa mnie ukarać, ale zostałem powiadomiony o możliwości odmowy przyjęcia i z tego nie skorzystałem.
M

Film znajduje się w katalogu: polskiedrogiPLUS


Komentarze