Ostatni ludzie Czarnobyla 2 (polskie napisy)01:26:12

zwiń opis video pokaż opis video
Film Ostatni ludzie Czarnobyla 2 opowiada o samosiołach, czyli staruszkach żyjących do dziś na terenach strefy zamkniętej, utworzonej po katastrofie w 1986 roku. Wielu z nich mieszka w drewnianych chatkach bez bieżącej wody, a niekiedy i bez energii elektrycznej w niemalże całkowicie opuszczonych wioskach. Pomimo trudnych warunków nie chcą wyjeżdżać. Tu się urodziłam i tu umrę - powtarzają.

Grupa Napromieniowani.pl pomaga samosiołom każdej zimy, przywożąc żywność, ciepłe rzeczy i - przede wszystkim - poświęcając im swoją uwagę. Bo choć w opuszczonym świecie niewiele jest, to najbardziej brakuje zwykłego kontaktu z drugim człowiekiem. Zainteresowanie, to dla nich najlepsza pomoc.

Film ten jest zapisem czwartej akcji pomocy samosiołom zorganizowanej dzięki wsparciu czytelników strony Napromieniowani.pl (lista wspierających dostępna w napisach końcowych). W Strefie Zamkniętej spędziliśmy pełne 4 dni. Udział w niej wzięli: Krystian Machnik, Maciej Bogaczyk, Amadeusz Kocan, Marek Baryshevskyi.

Za produkcję filmu odpowiada grupa XBestCinema (http://xbestcinema.pl) w składzie: Amadeusz Kocan, Bartosz Wabno, Kinga Klakla.

Tłumaczenie polskie: Mikołaj Filipowicz
Tłumaczenie angielskie: Przemysław Kosewski
Tłumaczenie czeskie: Monika Nedvědová (cernobyltour.cz)

Akcja została zorganizowana przez Napromieniowani.pl (https://www.facebook.com/Napromieniowani/). Jeśli chcecie razem z nami odwiedzić samosiołów lub eksplorować opuszczone miasto Prypeć lub wejść do wnętrza Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej - piszcie do nas na info@napromieniowani.pl.

Pierwszą część Ostatnich ludzi Czarnobyla obejrzycie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v91kb8HsqIEs

*Na początku filmu wkradł się mały błąd: budynek Pałacu Kultury Energetyk w Prypeci został mylnie oznaczony jako szkoła. Pomyłka wynika z pośpiechu, by zdążyć na 33. rocznicę katastrofy i faktu, że ekipa montująca pracuje nad wieloma innymi projektami związanymi z opuszczonymi miejscami.

Film znajduje się w katalogu: Czarnobyl - Współcześnie


więcej

Komentarze