Czarnobylskie Samosioły - Zapowiedź trzeciej akcji pomocy00:02:04

zwiń opis video pokaż opis video
Jest akcja! Chcemy zorganizować kolejną akcję pomocy dla czarnobylskich samosiołów, czyli staruszków, którzy nigdy nie pogodzili się z przymusową ewakuacją, jaką zarządzono po katastrofie w pobliskiej elektrowni jądrowej. Cel jest szczytny i wiecie już po poprzednich dwóch tego typu akcjach, że jesteśmy skuteczni. Potrzebujemy tylko Waszej pomocy w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia.

https://pomagamy.im/CzarnobylskieSamosioly

Wyprawa odbędzie się w podobnym charakterze, co ta, którą przeprowadziliśmy zeszłej zimy. Zabierzemy ze sobą ciepłe rzeczy, zapasy żywności, czystej wody oraz narzędzia jeśli będzie trzeba coś naprawić w ich chatach (np. przeciekający dach), zaś nasza grupa otrzyma specjalny status, który pozwoli nam na więcej niż innym w Strefie Zamkniętej. Spędzimy na miejscu 3 dni (+ dojazdy), odwiedzając w tym czasie tylu samosiołów, ilu się da.

Do zrealizowania projektu potrzeba 8000 zł. My NIC z tego nie będziemy mieli, robimy to z własnej inicjatywy. A na co zostaną wydane te pieniądze? 1/4 kwoty to podatek dochodowy (19%), a także prowizje systemu płatności i serwisu (6%). Cała reszta to koszty noclegów, wynajęcia ukraińskiego przewodnika (bez niego nie wolno nam się poruszać po Zonie) oraz przede wszystkim produkty dla samosiołów, które pozwolą im przetrwać ten trudny, zimowy okres. A wiemy, czego potrzebują, bo odwiedziliśmy ich już wszystkich, robiąc listę potrzebnych im rzeczy. W ten sposób podczas drugiej akcji pomocowej dostarczyliśmy jednej babuszce drogie leki na cukrzycę, o którym powiedziała nam w trakcie wcześniejszej akcji.

Projekt możecie wesprzeć dowolną kwotą: czy to będzie 1 zł, czy 1000 zł, to już zdecydujecie Wy sami. Liczy się czyn, więc jeśli nie możecie sobie pozwolić na wsparcie, to prosimy - udostępnijcie ten film u siebie na tablicy i zachęćcie innych.

Film znajduje się w katalogu: Czarnobyl - Współcześnie


Komentarze