Co to jest autodestrukcja?//Kasia Sawicka//00:25:59

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: KasiaSawicka
Wyrządzanie krzywdy samemu sobie, autodestrukcja, wydaje się czynnością pozbawioną logiki, typową dla szaleństwa. Jednakże autodestrukcja to tak naprawdę negatywny impuls, który wszyscy nosimy wewnątrz siebie w większym lub mniejszym stopniu i który ujawnia się u wielu osób.
________________________________________________________________________________________________

Pierwsze dziecko przed Tobą?

Sprawdź mój kurs, który pozwoli Ci się dobrze przygotować do tego wymagającego okresu: https://kursy.kasiasawicka.pl/pierwsze-dziecko-kurs-online/

Przygotowałam również darmowy test online Jaką będziesz mamą. Dostępny na moim blogu:
https://kasiasawicka.pl/jaka-bedziesz-mama-test/

________________________________________________________________________________________________

Jest również czynnikiem powodującym rozwój symptomów oraz zachowań autodestrukcyjnych u niektórych osób. Jednak tylko w niektórych przypadkach zachowania te się zakorzeniają i przeistaczają się w stałe cechy osobowości.Zwykle dzieje się tak, jeżeli istnieją duże pokłady stłumionego gniewu. Tak naprawdę, te agresywne impulsy są skierowane do innej osoby, lecz z jakiegoś powodu wyrażenie ich jest niemożliwe. Zwykle dzieje się tak, ponieważ skierowane są do ukochanej osoby lub ze strachu przed konsekwencjami wypowiedzenia ich na głos.
W tych przypadkach agresja kieruje się na własną osobę. Właśnie wtedy człowiek uczy się, jak zachowywać się jak swój największy wróg i rozwijają się autodestrukcyjne mechanizmy osobowości. Oto niektóre z nich : negatywne myśli, które są jak samo -spełniające się proroctwa np wszyscy ludzie są źli .
Bierność, zaburzenia odżywiania, krzywdzenie innych i potem użalanie się nad sobą oraz uzależnienia to tylko niektóre z zachowań autodestrukcyjnych.

MAIL/ COLLABORATION:


k.sawickam@wp.pl


ZNAJDŹ MNIE W SIECI:

Facebook: https://www.facebook.com/Rodzinne-puz...

Instagram: https://www.instagram.com/ka_sawi/

NAJPOPULARNIEJSZE FILMY:

Toksyczni ludzie:
https://www.youtube.com/watch?viGiz1...

Toksyczny Narcyz:
https://www.youtube.com/watch?v7Othn...

Osobowość BORDERLINE:
https://www.youtube.com/watch?vlonpo...


SERIA DLA RODZICÓW:
https://www.youtube.com/watch?vcb4Ls...Mam na imię Kasia, mam 158 cm wzrostu, mieszkam w Gdyni. Z wykształcenia pedagog, mam piątkę dzieci. Wiele lat spędziłam w terapii pedagogicznej, pracując z dziećmi, które miały problemy z czytaniem oraz byłam trenerem szybkiego czytania i technik pamięciowych. Moje ulubione tematy to: indywidualne podejście do dzieci, nastolatki, rozwój osobisty, dysfunkcje w rodzinie.

Film znajduje się w katalogu: Rozwój osobisty


Komentarze