Dwa mocarstwa, jedno fałszerstwo - Komentarz Konieczny!01:26:28

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Od wielu lat amerykańskim politykom zdarzają się wpadki, w których mówią np. o polskich obozach śmierci, czy dają dowód rzekomej niewiedzy o udziale Polski w zawziętym oporze przeciw hitlerowskim Niemcom. Niedawno mogliśmy się przekonać, że narracja ta ma swój cel, który dotyczy przerzucenia odpowiedzialności za II wojnę światową z Niemiec na nasz kraj, co uzasadnia naciski środowisk żydowskich domagających się od Polski spłaty tzw. mienia bez spadkowego wycenianego przez żydowskie agencje zlokalizowane w USA na około 300 mld dolarów. Roszczenie to poparte zostało na drodze rządowej w ustawie nr 447 w skrócie nazywanej JUST, której Stany Zjednoczone mają być realizatorem.

Ostatnio do antypolskiej nagonki oraz przenoszenia współodpowiedzialności za wybuch II wojny światowej i związaną z nią gehenną Żydów przyłączyła się też Rosja. Przewodniczący Dumy Państwowej, Wiaczesław Wołodin stwierdził, że Polska powinna przeprosić za współpracę z Hitlerem, po czym odniósł się do wystąpienia prezydenta federacji, Władimira Putina, który Zdaniem Wołodina otworzył oczy rodakom na polską zmowę z faszystowskimi Niemcami.

Reakcja Rosji jest efektem przyjęcia przez Parlament Europejski rezolucji O znaczeniu europejskiej pamięci historycznej dla przyszłości Europy, która mówi m.in., że: II wojna światowa została rozpętana przez Niemcy i Związek Sowiecki. W odpowiedzi prezydent Rosji oświadczył, że: Nie ustają próby wypaczania prawdy historycznej. Zaangażowali się w nią nie tylko spadkobiercy nazistów, ale dotarło to też teraz do szacownych struktur międzynarodowych i europejskich. () Rezolucja PE faktycznie postawiła w jednej płaszczyźnie agresorów nazistowskich i Związek Sowiecki i niemal obwinia się ZSRS na równi z Niemcami nazistowskimi o rozpętanie II wojny światowej. Na dowód tych słów Władimir Putin przypomniał o uczestnictwie Polski w rozbiorze Czechosłowacji. Nie dodał jednak, że na terenie zajętego przez Polskę Zaolzia mieszkało 218 tys. ludzi, z czego 200 tys. stanowili Polacy!

Czy zatem trafiliśmy z deszczu pod rynnę, albo w przysłowiowe jarzma kieratu, gdzie prawda historyczna ulega zatarciu, a los Polski został przypieczętowany? Jedno jest pewne. Polska stała się obiektem wielkiej gry, w której każdy z uczestników chce sięgnąć do naszych kieszeni.


---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Film znajduje się w katalogu: Komentarz Konieczny


Komentarze