Kryzys w związku. 3 najczęstsze przyczyny00:07:02

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: RobertMarchel
Twój związek dopadł kryzys? Wydaje Ci się, że już pozamiatane i niewiele można z tym zrobić? Mam dobrą wiadomość - lata pracy z osobami o podobnej sytuacji sprawiły, że mogę Cię zapewnić, że wychodzenie z kryzysu może być prostsze niż to się wydaje. Jest tylko jeden warunek. Musisz wiedzieć, co doprowadziło do kryzysu w Twoim związku i jakie kroki podjąć, by skutecznie go odbudować. Omawiam to dokładnie w tym filmie

30-sto dniowy trening online Doskonałe relacje: https://www.jakzdobywac.pl/produkty/doskonalerelacje.html
Kurs online Jak budować i naprawiać związek:
https://www.jakzdobywac.pl/produkty/zwiazek.html
Weź udział w badaniach! Wypełnij ankietę:
https://www.jakzdobywac.pl/produkty/zwiazek.html
http://badania.jakzdobywac.pl/

Znajdź mnie
Strona:
http://jakzdobywac.pl - szeroko o relacjach damsko-męskich
Facebook:
http://www.facebook.com/robertmarchel

Kanał na którym jesteś porusza tematykę relacji damsko-męskich - a jeszcze więcej wiedzy w tym temacie znajdziesz w moich kursach, których pełna lista jest dostępna tutaj: https://kursy.jakzdobywac.pl/

Kryzys w związku prawie nigdy nie pojawia się z dnia na dzień. Najczęściej rodzi się dlatego, że przez dłuższy czas relacja została zaniedbywana przez co najmniej jedną ze stron, partnerzy coraz bardziej się od siebie odsuwali i darzyli się coraz słabszym uczuciem, albo konflikty i negatywności w związku coraz bardziej się nawarstwiały, przez co z czasem relacja stała się wręcz wroga i spędzanie czasu przestało być przyjemnością.
Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania kryzysów w związkach jest brak czasu na pielęgnowanie relacji i stopniowe odsuwanie się od siebie. Często dzieje się to samoistnie i wręcz niezauważalnie, kiedy co najmniej jedna ze stron mocno angażuje się w pracy, a po powrocie do domu nie ma czasu na rozmowy, czy wspólne wyjścia. Kiedy pojawiają się dzieci, zamiast głębszych rozmów o tym co się dzieje w życiu każdego z partnerów, rozmowy zaczynają być bardziej rozwiązywaniem problemów i załatwianiem bieżących spraw, przez co z czasem relacja przyjacielska w związku gaśnie a to ona jest głównym spoiwem, które gwarantuje trwałość związku.
Jakich błędów unikać, żeby nie dopuścić do takiej sytuacji?
- CODZIENNIE zapewnijcie sobie czas, żeby na luzie porozmawiać o tym co się dzieje w Waszym życiu. Nie raz na tydzień, nie 3 razy w tygodniu. CODZIENNIE i to co najmniej przez pół godziny. Czas tylko dla was, czyli bez dzieci, bez telewizora, komputera czy telefonu.
- Regularnie rozmawiajcie na głębsze tematy. Bądźcie szczerzy odnośnie tego czego się boicie, albo jakie macie zmartwienia. Jakie macie marzenia i plany na przyszłość?
- Dużo żartujcie, wygłupiajcie się i śmiejcie się ze sobą. Humor to świetny sposób na budowanie więzi.
- Wspólne aktywności takie jak uprawianie jakiegoś sportu, czy wspólna nauka np. tańca czy jogi, też jest świetnym pomysłem.
- Unikajcie pasywnej rozrywki czyli oglądania razem telewizji czy przesiadywania przy razem z nosami w telefonach. Obejrzenie wspólnie serialu jest OK, pod warunkiem, że oprócz tego macie jeszcze czas ze sobą porozmawiać.
Inną częstą przyczyną kryzysów w związku są powracające konflikty i nawarstwiająca się z czasem wrogość. Czasami partnerzy są tak negatywnie do siebie nastawieni, że nawet najdrobniejsze niewłaściwe zachowanie jednej ze stron jest powodem kolejnej awantury. Jak wyjść z takiej sytuacji?
- Przede wszystkim sam przestań atakować partnera, kiedy powie, albo zrobi coś nie tak. Kluczem tutaj jest pokonanie nawyków i uprzedzeń, które najprawdopodobniej już się wytworzyły i teraz są automatyczne, a więc nie masz nad tym pełnej kontroli. Łatwo to zobaczyć, porównując swoje interakcje z partnerem do rozmów z jakąś obcą osobą. Gdyby np. jakiś Twój nowy znajomy spóźnił się 15 minut na spotkanie z Tobą, to raczej nie powiedziałbyś mu czegoś w stylu: No jasne! Ty wiecznie masz jakieś wymówki. Wszystko jest dla Ciebie ważniejsze, tylko nie ja a do partnera często odzywamy się właśnie w taki sposób.
- Pierwszy krok, żeby przejąć kontrolę, to obserwować siebie i łapać się na takich zachowaniach. Przepraszaj swojego partnera, kiedy czujesz, że zareagowałeś zbyt negatywnie to zawsze łagodzi atmosferę i przynajmniej daje szanse do autorefleksji także drugiej stronie.
- Nie reaguj atakiem na atak. To dopiero sztuka wiem, że łatwo to powiedzieć niż zrobić, ale ta umiejętność może zadecydować o tym, czy Twój związek przetrwa. Jeśli Twój partner jest negatywny czy wręcz agresywny, zastanów się skąd się to bierze i próbuj spokojnie rozmawiać o tym co go denerwuje, ale nigdy w napiętej atmosferze.
- Bądź cierpliwy. Zbudowanie takiej atmosfery między wami zajęło sporo czasu i niestety powrót do normalności też może trochę zająć.
więcej

Komentarze