Od 40 lat własnoręcznie tworzy podziemny świat - Świetliste Jaskinie to dzieła sztuki, nie uwierzysz00:02:31

zwiń opis video pokaż opis video
Ten mężczyzna nie jest architektem, ani wykształconym rzeźbiarzem, ale jego prace są zrodzone z prawdziwej pasji i zapierają dech w piersiach. Od kilkunastu lat w jaskiniach w północnym nowym Meksyku, 79-letni artysta Ra Paulette tworzy prawdziwe dzieła, które bez wątpienia można uznać za ósmy cud świata, a nazwał je Świetlistymi jaskiniami.

Jaskinie, które widzicie teraz na filmie to własnoręcznie rzeźbione w piaskowcu dzieła sztuki, które powstały z wykorzystaniem najprostszych narzędzi m.in. łopaty, kilofa, szpachelki i taczki. Płaskorzeźby tworzone w pionowych szybach jaskiń, których wysokość sięga nawet 12 metrów, przedstawiają różne motywy od roślin, przez archaiczne skamieliny, kończąc na podobiznach ludzkich. Naturalne światło wpadające przez wydrążone otwory i okna, wraz z zmianą położenia słońca inaczej oświetlają jaskinie, nadając jej inny charakter o każdej porze dnia, stąd też nazwa Świetliste Jaskinie.

Jedna z jaskiń została nawet zaaranżowana na małe mieszkanko, dla wszystkich osób, które przyjeżdżają w te strony, by medytować i zaznać wewnętrznego spokoju.

Odwiedzający, którzy chcą doświadczyć kunsztu Paulette i duchowej siły jaskiń, mogą wybrać się na zwiedzanie jaskiń z przewodnikiem.

Patrząc na efekty końcowe aż trudno uwierzyć w to że realizowała go tylko jedna osoba. Postać Ra Paulette stała się inspiracją dla krótkometrażowego filmu dokumentalnego Cavadigger który wszedł do kin w 2013r. i nawet został nominowany do Oskara.

Zasubskrybuj kanał: https://bit.ly/2klgNlk

Zobacz także inne moje odcinki:

Klacz Jenny samotnie spaceruje ulicami Frankfurtu - https://youtu.be/sbviN97IVLg

4-latek o wyglądzie starca - https://youtu.be/UuzWVKJEjN8

Loubie - pies uwielbiający przytulać przechodniów - https://youtu.be/LlpXJuJBN3g

Budowlaniec kreatywnie rozwesela dzieci z pobliskiego szpitala - https://youtu.be/PsXU6lNl6ME

10 najbardziej unikatowych restauracji i kawiarni na świecie - https://youtu.be/lKt8gk0AzFs

#jaskinie #hobby #artysta #cuda #niewatpliwieciekawe #internetowePerełki2019 #Top10filmikówWszechczasów #NajpopularniejszeFilmyNaYoutube
#CudaŚwiata #iekawostkiZeŚwiata #niesamowitefakty

Autor kanału nie rości sobie żadnych praw do zdjęć/grafik/wideo zawartych w tym filmie. Materiały wykorzystane w ramach dozwolonego użytku, w celu umożliwienia widzom lepszego zrozumienia przedstawianych informacji. W sprawach dot. praw autorskich proszę o kontakt pod adresem: niewatpliwieciekawe@gmail.com

Film znajduje się w katalogu: Niewątpliwie ciekawe - HISTORIE


Komentarze