W brzuchu młodej kobiety urósł ponad 30 kilogramowy potwór00:05:04

zwiń opis video pokaż opis video
24 latka z olbrzymim brzuchem w którym urósł ponad 30 kilogramowy potwór

Bohaterka dzisiejszej historii - 24 letnia meksykanka prowadziła całkiem normalne życie. Pewnego dnia zauważyła, że efekty diety oraz ćwiczeń są widoczne na praktycznie całym jej ciele - poza brzuchem, który wbrew założeniom diety - rósł w zastraszającym tempie, aż do momentu gdy po niecałym roku osiągnął niewyobrażalne rozmiary.

Wyjście z sytuacji było tylko jedno - nasza bohaterka zgłosiła się do szpitala w Meksyku w którym zaopiekował się nią Doktor Eric Hansen. Chirurg był w ogromnym szoku gdy zobaczył rozmiar cysty. W trakcie badania zrozumiał, że będzie musiał operacyjnie usunąć cystę w całości tak by jej nie uszkodzić. W trakcie konsultacji z innymi lekarzami pojawiła się obawa, że być może mają do czynienia z rakiem, co mogło spowodować spore komplikacje w trakcie zabiegu. Wspólnie doszli jednak do wniosku, że jeśli mają pomóc pacjentce operacja będzie jedynym wyjściem.

Cysta była ogromnych rozmiarów, miała około 50 centymetrów średnicy oraz ponad 150 centymetrów obwodu! Doktor Hansen powiedział, że pacjentka nie była w stanie swobodnie przejść nawet kilku kroków ponieważ cysta miażdżyła jej organy.

Operacja trwała pięć długich godzin i zakończyła się pełnym sukcesem. Cystę udało się usunąć w całości bez przebijania jej, a pacjentce została jedynie duża blizna jako pamiątka po operacji co można uznać za niewielką cenę za przywrócenie jej normalnego życia. Kobieta dość szybko wróciła do zdrowia, a doktor Hansen dokładnie wytłumaczył dlaczego operacja była niezbędna. Gdyby pacjentka nie została zoperowana stan jej zdrowia mógłby pogorszyć się tak bardzo, że utraciłaby całkowitą możliwość chodzenia oraz jedzenia, co z kolei mogłoby doprowadzić do skrajnego niedożywienia.

Cysty na jajnikach są dość powszechnym zjawiskiem, zwykle ich obecność nie wiąże się z zagrożeniem i kobieta nie odczuwa bólu. Dość często pojawiają się u kobiet z miesiączką ale również u kobiet w ciąży. Zazwyczaj zanikają samoczynnie bez konieczności wprowadzania specjalnego leczenia, chociaż mogą stać się czymś poważnym jeśli będą się powiększać z czasem. Niektóre objawy świadczą o tym, że tematu nie wolno lekceważyć i należy udać się do lekarza tak szybko jak tylko będzie to możliwe - są to między innymi bóle w okolicach miednicy, tępy, promieniujący ból przed miesiączką i po jej zakończeniu, bolesne stosunki seksualne czy ucisk w trakcie wypróżniania. Również uczucie ciężkości w okolicach brzucha , bliżej nieokreślony ucisk pęcherza nie powinny być lekceważone. Konsultacje lekarskie są wskazane również gdy kobieta czuje, że jej piersi stały się nadwrażliwe na dotyk, odczuwa mdłości lub pojawiają się wymioty.

Wszystkie niepokojące objawy powinny zostać omówione z lekarzem, by móc wykluczyć, że ich pojawienie się jest spowodowane cystą. Szybka reakcja oraz odpowiednia diagnoza jest bardzo ważna, należy również monitorować czy ewentualna cysta nie powiększa się z czasem.

Niech historia naszej dzisiejszej bohaterki będzie apelem do wszystkich kobiet by zachowywały czujność i słuchały swojego organizmu i jeśli tylko pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy - najlepszym wyjściem będzie konsultacja z lekarzem.
Zasubskrybuj kanał: https://bit.ly/2klgNlk

Zobacz także inne moje odcinki:
Dwóch wędrowców wyłowiło z rzeki butelkę z listem wołającym o pomoc - https://youtu.be/uUOTwvXQFOQ

Klacz Jenny samotnie spaceruje ulicami Frankfurtu - https://youtu.be/sbviN97IVLg

4-latek o wyglądzie starca - https://youtu.be/UuzWVKJEjN8

Loubie - pies uwielbiający przytulać przechodniów - https://youtu.be/LlpXJuJBN3g

10 najbardziej unikatowych restauracji i kawiarni na świecie - https://youtu.be/lKt8gk0AzFs

#niewatpliwieciekawe #cysta #internetowePerełki2019 #Top10filmikówWszechczasów #NajpopularniejszeFilmyNaYoutube
#CudaŚwiata #iekawostkiZeŚwiata #niesamowitefakty

Materiały użyte do tworzenia historii pochodzą z serwisu https://www.pexels.com/

Autor kanału nie rości sobie żadnych praw do zdjęć/grafik/wideo zawartych w tym filmie. Materiały wykorzystane w ramach dozwolonego użytku, w celu umożliwienia widzom lepszego zrozumienia przedstawianych informacji. W sprawach dot. praw autorskich proszę o kontakt pod adresem: niewatpliwieciekawe@gmail.com

Film znajduje się w katalogu: Niewątpliwie ciekawe - HISTORIE


więcej

Komentarze