Przekonania Biednych Przez Które Są Biedni00:16:01

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: kolodziejadrian
W tym nagraniu powiem Ci jakie przekonania mają biedni, a jakie bogaci. Dlaczego bogaci się bogacą, a biedni są biedni.
Wyzwanie 21-dni: https://sklep.adriankolodziej.pl/funnel/wyzwanie/21-dniowe-wyzwanie/
Zapraszam na bezpłatny webinar Jak zbudować wirtualne nieruchomości, czyli serwisy, które przynoszą dochód pasywny:
https://sklep.adriankolodziej.pl/funnel/webinar-wn/webinar/
Grupa na FB: http://bit.ly/2M7hHy6

SPIS TREŚCI ODCINKA

Przekonania biednych.

1. Wiara w czynniki zewnętrzne.

Biedni błędnie zakładają, że bogaci dziedziczą majątek i mieszkają w USA. Większość miliarderów doszła do majątku sama. Zazwyczaj kolejne pokolenia przepuszczają fortunę. Tak samo miejsce urodzenia nie ma, aż tak dużego znaczenia. Najwięcej miliarderów jest w USA, ale na 2 miejscu są Chiny. Na trzecim miejscu są Niemcy. Tak samo szczęście nie ma nic do rzeczy, ustrój czy rodzina. Rosja nie ma najlepszego ustroju na świecie, a są 4 miejscem pod względem miliarderów na świecie.

2. Bogactwo jest ograniczone.

Nieprawda. Bogactwo płynie do tych, którzy potrafią go przyciągać. Grając w monopol każdy ma taką samą ilość pieniędzy, ale na końcu tylko jedna osoba wygrawa. Podobnie jest z bogactwem. Ludzie nawet, gdyby zaczynali od zera, za kilka lat jedni byliby bogatsi, a inni biedniejsi.

3. Trzeba być geniuszem, aby być bogaty.

Rockeffeller był mało inteligentny. Ludzie z wysokim IQ zazwyczaj mają trudniej, bo za dużo analizują i za bardzo się boją. Nadmiera inteligencja może przeszkadzać. Czasami proste zrozumienie podstaw, daje lepsze efekty niż przeintelektualizowanie. Na pewno Musk, Gates czy Zuckerberg są inteligentni. Jednak nie wszyscy milionerzy i miliarderzy, tacy są. Jak robiona badania na milionerach wielu z nich, po prostu prowadziło nudną firmę.

4. Pieniądze robią pieniądze.

Bzdura. Wielu celebrytów straciło wszystko, a mieli ogromne majątki. Przykładem może być Mike Tyson. 95% przypadkowych milionerów traci pieniądze w ciągu 5 lat. Gdyż pieniądze są odzwierciedleniem umiejętności ich zarabiania.

5. Bogaci są chciwi

Bogactwo daje wolność. Jako wolna osoba jesteś mniej uzależniony od innych. Dlatego nie musisz tak bardzo zwracać uwagę na innych. Dodatkowo zwróć uwagę, że bogaci dobrze gospodarują pieniądze. Lepiej niż biedni. Więc czują moralny obowiązek ich pomnażania. Robiąc coś dobrego dla świata np. zatrudniając ludzi lub produkując świetne produkty.

Komentarze