Módl się. I idź na koniec świata. Camino de Santiago.01:02:18

Materiał przeznaczony dla osób pełnoletnich

Niniejsza treść została uznana przez Użytkowników lub Administratora za treść nieodpowiednią dla osób małoletnich. Materiał może zawierać treści wrażliwe, w szczególności pornografię lub w sposób nieuzasadniony eksponując przemoc. Aby obejrzeć materiał Użytkownik musi mieć ukończone 18 lat lub posiadać zgodę przedstawiciela ustawowego na zapoznanie się z niniejszą treścią. Usługodawca zastrzega, że zgodnie z treścią Regulaminu, Użytkownikiem Serwisu może być wyłącznie osoba pełnoletnia lub małoletnia działającą za zgodą przedstawiciela ustawowego. Zapoznanie się z treścią z naruszeniem tych zasad następuje na wyłączną odpowiedzialność Użytkownika.

zwiń opis video pokaż opis video
Autor filmu, Krzysztof Jaxa-Kwiatkowski odbył samotną pieszą Pielgrzymkę, drogą Camino de Santiago, z domu w Krakowie do stóp katedry w Santiago de Compostela i dalej do Cabo Fisterra (średniowieczny, symboliczny Koniec Świata), w tradycyjnej formule od drzwi do drzwi pokonując 3469 kilometrów.

Produkcja jest wynikiem montażu filmików i zdjęć z wędrówki, opatrzonego narracją studyjną autora.

Film dokumentalny Módl się. I idź na koniec świata jest retrospektywną i refleksyjną opowieścią z czteromiesięcznej wędrówki przez sześć krajów Europy.

Film skupia się głównie na kontekście odkrywania siebie, osobistego poszukiwania głębszej relacji z Bogiem oraz na pielgrzymkowym aspekcie samotności, która tej relacji może posłużyć. Wspomina o Aniołach i demonach, których obecność każdy Pielgrzym, prędzej czy później, w sobie i świecie zewnętrznym dozna.
Opowiada też o sensie poszukiwań wewnętrznych oraz podróżowaniu Drogą poprzez codzienne doświadczanie życia, przygód i napotkanych na szlaku ludzi.

Film nie jest jedynie świadectwem autora, ale ma na celu zainspirowanie kolejnych Pielgrzymów do podjęcia trudu wędrówki wewnętrznej poprzez fizyczny i duchowy wysiłek na Drodze Św. Jakuba oraz praktyki w życiu codziennym.

Film opatrzono wspaniałą muzyką Boże Granie Fundacji Uwierz Miłości.

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Jaxa-Kwiatkowski
Konsultacje i korekta techniczna: Halina Przebinda
Współpraca: Greta Dziubek, Klaudia Kożuch-Cierniak
Muzyka: Boże Granie & Jakub Tomalak - Fundacja Uwierz Miłości
Podkład dźwiękowy: YouTube Audio Library, Audionautix
Zdjęcia: Krzysztof Jaxa-Kwiatkowski, Jan Krenek
Montaż: One God Films & KJK Studios

Rok produkcji: 2021
więcej

Komentarze