Pozostało niewiele czasu na te soki. Wyciskamy, bo Warto!00:11:06

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: AdamKrawczyk
Żeby sok przetrwał musi być zakonserwowany lub przetworzony po wyciśnięciu. Film poglądowy.
Link do dobrej soko wyciskarki: https://www.mocsokow.pl/wyciskarki-jednoslimakowe/512-byzoo-rhino-wyciskarka-7081262854566.html

Preparaty z rośliny nr 1 przyjęte doustnie działają uspokajająco, rozkurczowo na mięśnie gładkie i poprzecznie prążkowane, rozluźniająco, przeciwlękowo, przeciwbólowo, przeciwdrgawkowo, przeciwstresowo i nasennie. Znosi kolkę żółciową, żołądkową i jelitową. Jest silnym środkiem żółciopędnym, żółciotwórczym i hepatoprotekcyjnym , antyhepatotoksycznym. Stosowana z rozwagą pod okiem fachowca. Zastosowana zewnętrznie działa przeciwzapalnie i znieczulająco. Do usuwania piegów czy plam na skórze. Stosowana była w leczeniu kamicy żółciowej i moczowej, stanów bólowych po usunięciu pęcherzyka żółciowego, przy wirusowym zapaleniu wątroby, stanów zapalnych układu moczowo-płciowego, puchliny wodnej, schorzeń śledziony i trzustki. Świeży sok stosowano na opryszczkę, kłykciny brodawki.

Roślina nr 2 Cytat mojego Mistrza https://rozanski.li/385/taraxacum-mniszek-w-fitoterapii-w-swietle-wsplczesnych-badan-mniszek-a-nowotwory-i-wirusy-czyzby-sprzyjal/
Napar, odwar i sok z mniszka rozkurczają mięśnie gładkie, regulują wypróżnienia. Wspomagają leczenie chorób skórnych i otyłości. Obniżają poziom cukru we krwi, dlatego są zalecane w fitoterapii cukrzycy i przy złej tolerancji glukozy. Mniszek ma również wyraźne działanie przeciwmiażdżycowe. Zapobiega odkładaniu złogów i kamieni żółciowych w układzie żółciowym. Zapobiega zastojom żółci. Jest uznawany za czynnik ochraniający wątrobę przed uszkodzeniem, marskością i stłuszczeniem.

Wesprzyj moją działalność na https://zrzutka.pl/z/kursy-zielarskie Na pytania odpowiadam mailowo adamkrzysztofkrawczyk@gmail.com osobom wspierającym moją działalność na zrzutka lub bezpośrednio na konto PKO S.A. nr konta Adam Krawczyk 57 1020 2629 0000 9002 0245 1870 z dopiskiem DAROWIZNA oraz podając swój email jeśli oczywiście chcesz się ze mną kontaktować.
więcej

Komentarze