Sposoby na produktywność. Jak pracują ludzie produktywni (triki na zwiększenie efektywności, WOW)00:17:57

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Rafal_Szrajnert
Platforma z kursami https://bit.ly/326R4PK
Zapisz się na MOJĄ LISTĘ EMAIL https://bit.ly/3fs22pi
SUBSKRYBUJ: https://bit.ly/YoutubeRafal
Jeżeli film Ci się podoba - daj kciuk w górę.
Subskrybuj kanał jeżeli chcesz oglądać więcej filmów takich jak ten. Pełny wpis: https://www.rafalszrajnert.pl/5-trikow-na-zwiekszenie-produktywnosci/

Jeśli podobają Ci się moje filmy i chcesz więcej to subskrybuj: https://www.youtube.com/channel/UCp3v4HZdCe_U1TBdjtrPnVQ?sub_confirmation1

Instagram: https://www.instagram.com/rafalszrajnert/
Facebook prywatny: https://www.facebook.com/rafalszrajnert
Facebook firmowy: https://www.facebook.com/rafalszrajnertcoaching/


Efektywne wykonywanie zadań, mądre wykorzystywanie czasu i opanowanie sztuki koncentracji to rzeczy niezwykle ważne. O produktywność nie jest łatwo jesteśmy bombardowani z każdej strony informacjami, newsami, powiadomieniami i nieskończoną listą rzeczy do zrobienia. Jak sobie poradzić z tymi wszystkimi bodźcami i zacząć realizować swoje cele?

Umysł ludzki jest jak organiczna maszyna: aby móc stale pracować na najwyższych obrotach, musi regularnie ładować akumulatory, porządkować przechowywane dane i dbać o pamięć. Dlatego wiele firm na całym świecie zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że aby zwiększyć wydajność zespołu, oprócz wyposażania biur w najnowsze technologie muszą też zapewniać proaktywne środowisko pracy dostosowane do ergonomicznych potrzeb swoich pracowników.

Pojęcie productivity hacking jest stosunkowo nową koncepcją i może obejmować takie sposoby na zwiększenie wydajności, jak ograniczanie własnego dostępu do internetu czy strategiczne planowanie harmonogramu dnia. Skuteczność poszczególnych strategii jest jednak kwestią niemal całkowicie indywidualną, dlatego wymagają one raczej stosowania przez poszczególnych pracowników niż odgórnego wdrożenia na poziomie firmy.

Aby zachęcić swoje zespoły do stosowania tych taktyk, kierownicy muszą skupić się na sferze psychologicznej i całkowicie przekształcić kulturę organizacyjną.


Aby efektywnie wykonywać zadania, bez względu na ich charakter, potrzebujesz kilku rzeczy. Przede wszystkim odpowiedniego podejścia, tak abyś mógł skutecznie myśleć o tym, co masz do zrobienia. To jest absolutna podstawa, bo dzięki temu będziesz podejmować mądre decyzje. Po drugie, ważna jest pewna wiedza na temat tego kiedy zadania wykonujesz efektywnie, a kiedy nie. W tym zakresie zdobędziesz trochę teorii, a potem w celu wyciągnięcia wniosków zaczniesz obserwować samego siebie. Ostatecznie, przydadzą Ci się konkretne narzędzia - tak, abyś mógł je od razu wprowadzić w życie, sprawdzając to, czego nauczysz się poniżej we własnym doświadczeniu.
więcej

Komentarze