Jak wpływać na ludzi bez bycia nachalnym [10 zasad]. Perswazja i manipulacja innych w działaniu.00:10:23

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Rafal_Szrajnert
Platforma z kursami https://bit.ly/326R4PK
Zapisz się na MOJĄ LISTĘ EMAIL https://bit.ly/3fs22pi
SUBSKRYBUJ: https://bit.ly/YoutubeRafal
Pełny wpis: https://www.rafalszrajnert.pl/jak-wplywac-na-ludzi/
___________________________________________________
Jeśli podobają Ci się moje filmy i chcesz więcej to subskrybuj: https://www.youtube.com/channel/UCp3v4HZdCe_U1TBdjtrPnVQ?sub_confirmation1

Moja agencja marketingowa: https://uniqueseo.pl ___________________________________________________
Instagram: https://www.instagram.com/rafalszrajnert/

Facebook prywatny: https://www.facebook.com/rafalszrajnert

Facebook firmowy: https://www.facebook.com/rafalszrajnertcoaching

___________________________________________________
Jak wpływać na ludzi. w tym filmie 10 sprawdzonych metod!


Nie wystarczy poprosić, aby ktoś się zmienił często staje się to niemożliwe. Na przestrzeni lat kształtujemy swą osobowość, wyznajemy określone zasady i wartości. Bywa, że te elementy są silniejsze od próśb.


Na czym polega perswazja?


Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, ale na przekonywaniu. Perswazja to nie przetwarzanie kłamstw i mówienie nieprawdy, ale umiejętność argumentowania danych twierdzeń i postaw, w sposób rzeczowy i kompetentny. W krótkim ujęciu perswazja to sztuka przekonywania innych do własnych racji, ale bez szkody dla osoby przekonywanej.


Strategia wpływu polega zatem na głębokim zrozumieniu i wnikliwości. Nie wolno nam w żaden sposób zmienić właściwości budulcowych owej strategii, aby nie stała się ona narzędziem manipulacji. W ten sposób tylko zrazimy do siebie ludzi


Jak można wpłynąć na innych ludzi?


Skuteczne strategie wpływania na innych ludzi można podzielić na dwie grupy. Pierwsza kategoria dotyczy pozytywnego wzmacnia, która dostrzega złożoność wzorców z przeszłości i mają wpływ na dotychczasowe zachowanie. Aby dokonać zmiany należy znaleźć sposób, by zmodyfikować utarte, niekiedy nieprzyjemne wzory zachowań.


Dość często próby wpływania na innych przyjmują formę wymuszania, nacisków, krytyki i wytykania błędów, nakładania ograniczeń, ustalania sztywnych zasad, reguł, nakazów i zakazów, logicznego wyjaśniania i prób przemówienia do rozsądku, dawania rad z pozycji wyroczni która oto rzuca perły przed wieprze, kar albo wykłócania się.


A wszystko to z pozycji kogoś kto uważa, że wpływ na innych mu się po prostu należy. A dlaczego? Bo tak. I nie muszę chyba mówić, że to nie są najlepsze metody na uzyskanie trwałego i pozytywnego wpływu na innych ludzi.
więcej

Komentarze