Kolizja trzech ciężarówek. Karambol był blisko. STOP PIRAT00:01:02

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: STOP_PIRAT
25 maja 2021 r. autor nagrania jadąc DK7 na wysokości miejscowości Izabelin-Dziekanówek zarejestrował niebezpiecznie wyglądające zdarzenie drogowe. Jadąca prawym pasem ciężarówka uderzyła w naczepę poprzedzającego ją pojazdu, również ciężarowego. Jadące za nią audi cudem uniknęło poważnego zderzenia, które mogło się skończyć dla niego tragicznie. Poruszająca się lewym pasem ciężarówka, za którą jechał autor nagrania o włos uniknęła poważniejszego zderzenia, dzięki szybkiej reakcji kierowcy jedynie oberwała sąsiedniemu pojazdowi lusterko oraz zarysowała i lekko uszkodziła prawy bok.

Przy okazji przypominamy o nadchodzących niebawem tj. 1 czerwca 2021 roku, zmianach dotyczących zachowania bezpiecznego odstępu na drogach ekspresowych i autostradach. Kierujący pojazdami będą zobowiązani zachowywać minimalną odległość między pojazdem jadącym przed nimi na tym samym pasie ruchu, odpowiadającą połowie ich aktualnej prędkości, wyrażonej w metrach.

PRZYKŁAD: Jadąc 120 km/h będziemy mieli obowiązek zachować minimalnie 60 metrów odstępu od poprzedzającego nas pojazdu. Jadąc 140 km/h będzie to 70 metrów. Jak ktoś będzie przed nami jechał wolniej, to nie poganiamy go, tylko jedziemy w odstępie zgodnym z powyższą zasadą.

Przepis nie będzie dotyczył jedynie zachowania tak wyrażonego odstępu podczas manewru wyprzedzania, bo to by było trochę niewykonalne :)

JAK TO ZMIERZYĆ? - Zmierzyć może i ciężko, ale na podstawie słupków drogowych, które są rozstawiane co 100 metrów, możemy oszacować taką odległość. Najlepiej wziąć poprawkę i jechać z większym odstępem. Wtedy nikt nam nic nie zarzuci. Mając kamerę zawsze będziemy mieli na to dowód, a do tego będzie bezpieczniej. :)

Komentarze