Jaka jest cena udanego związku?00:05:46

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: RobertMarchel
Chciałbyś mieć szczęśliwy związek, pełen zaufania, zrozumienia i wsparcia? Taki związek, w którym Twój partner jest dla Ciebie najlepszym przyjacielem? Który daje Ci ogrom satysfakcji przez całe życie? Świetnie! Pytanie brzmi, czy jesteś w stanie zapłacić cenę jaką ten związek niesie? To, że związek ma swoją cenę, jest totalnie nieintuicyjne - na tym wideo Ci to udowodnię i powiem jaka to cena i dlaczego jest abonamentowa.

Bezpłatny test związku: www. lovesystem.pl

Znajdź mnie
Strona:
http://jakzdobywac.pl - szeroko o relacjach damsko-męskich
Facebook:
http://www.facebook.com/robertmarchel

Kanał na którym jesteś porusza tematykę relacji damsko-męskich - a jeszcze więcej wiedzy w tym temacie znajdziesz w moich kursach, których pełna lista jest dostępna tutaj: https://kursy.jakzdobywac.pl/
___
Najczęściej to co najlepsze nam się przydarza w życiu ma swoją cenę. Weźmy pod lupę najbardziej widoczny przykład jakim jest wymarzona sylwetka. Chyba każdy chciałby mieć sylwetkę marzeń - jakkolwiek ją sam zdefiniujesz, a jednak prawie nikt jej nie ma - w dużej mierze dlatego, że ludzie nie wiedzą jaka jest jej cena - więc tym bardziej nie mogą jej zapłacić.

Jeśli ktoś chce mieć na brzuchu kaloryfer, to osiągnięcie takiego celu wymaga pewnych wyrzeczeń - różnych w zależności od predyspozycji genetycznych. Najczęściej wymaga to przede wszystkim pilnowania diety, a oprócz tego regularnych ćwiczeń - i to przez dłuższy okres czasu.

Czy efekt jest warty tej ceny? To kwestia indywidualna. Dla wielu tak. Dla innych zdecydowanie nie. Nie każdy musi mieć taki cel. Jednak podejmując się go warto mieć świadomość jaka jest cena - i że trzeba ją płacić abonamentowo. Dlatego jeśli chcesz schudnąć np. 5kg, to ceną nie jest 2 miesiące ćwiczeń i pilnowania diety. Natomiast prawdziwa cena szczupłej sylwetki są regularne ćwiczenia i zwracanie uwagi na to, co jesz, cały czas.

Dokładnie tak samo jest ze związkiem. Każdy chciałby mieć super związek - ale mało kto wie jaka jest jego cena. Często chęć posiadania dobrego związku kończy się na myśleniu życzeniowym - niby chciałbym mieć super relację, ale skoro mój związek nie jest najlepszy, to znaczy, że nie pasujemy do siebie z partnerem - albo to on robi coś nie tak. A konsekwencją tego jest postawa: Chciałbym mieć super związek, ale nawet nie wiem, że mogę coś zrobić w tym kierunku.

W początkowych fazach związku, kiedy jesteśmy zakochani, czyli zalani dopaminą bardzo łatwo jest dbać o ten związek, bo wręcz nie możemy myśleć o niczym innym. Natomiast z biegiem lat, nasza relacja się zmienia i czerpanie z niej dużej satysfakcji nie przychodzi już z taką łatwością jak na początku - po prostu trzeba o to świadomie zadbać.

Jaka w takim razie jest cena dobrego związku? Przede wszystkim to chęć ciągłej pracy nad relacją, wspólnego spędzania czasu i ciągłych rozmów z partnerem. I tutaj pojawia się pierwsza pułapka.

Niby chcemy mieć dobry związek, ale po latach razem często nie mamy już tej naturalnej chęci do tego, żeby długo rozmawiać z partnerem czy spędzać z nim więcej czasu. I jeśli świadomie nie zwrócimy uwagi na to, żeby zadbać o to spędzanie czasu razem, to naturalnie zaczniemy się od siebie oddalać.

Zwłaszcza, że bardzo łatwo jest wciągnąć się w codziennie skrolowanie social media, granie w gry komputerowe, oglądanie netflixa czy jeszcze inne rzeczy, które walczą o naszą uwagę - nawet przenoszenie pracy do domu.

Do tego dochodzi efekt błędnego koła - im gorzej jest między Wami, tym mniejszą macie chęć spędzania wspólnie czasu, a im mniej czasu spędzacie tym coraz bardziej się od siebie oddalacie.

Zatem jednym z elementów ceny udanego związku jest przedkładanie spędzania czasu i rozmów z partnerem nad inne rzeczy, które na krótką metę wydają się bardziej atrakcyjne.

To oczywiście nie wszystko. Czasami spędzanie większej ilości czasu razem będzie po prostu niewykonalne, jeśli już narosło u Was sporo wrogości, kłótni i konfliktów. Dlatego ceną dobrego związku jest własna edukacja na ten temat.

Jeszcze innym elementem ceny udanego związku jest ciągła autorefleksja na temat własnego zachowania w tej relacji. Regularne zastanawianie się co ja mogę zrobić lepiej, żeby nasz związek był lepszy. Czy ja robię coś co sprawia przykrość mojemu partnerowi, albo odpycha mnie od niego?

Jeśli chcesz mieć udany związek do końca życia, to ceną jest dbanie o tą relację i jest stawianie Twojego partnera na pierwszym miejscu w Twoim życiu. Ceną jest włożenie energii w zdobycie umiejętności związkowych. Ceną jest w końcu częste spędzanie czasu razem, zamiast innych łatwo dostępnych rozrywek. Pytanie brzmi czy jesteś gotowy zapłacić tą cenę? Jeśli nie - to OK. Nie masz takiego obowiązku. Po prostu nie dziw się, że z czasem Twoja relacja stanie się pusta.
A jeśli przychodzi Ci teraz do głowy myśl, że Ty jak najbardziej jesteś gotowy na tą cenę, ale Twój partner to nie - to koniecznie zobacz moje wideo: Czy sam możesz naprawić swój związek.

Komentarze