Plażowa destynacja poza Jukatanem - Puerto Escondido - MEKSYK #500:24:06

zwiń opis video pokaż opis video
Puerto Escondido - Ukryty Port. To najbardziej znana z nadmorskich miejscowości położonych na południu Meksyku nad Oceanem Spokojnym. To tutaj zajechaliśmy, aby odetchnąć po wyczerpującym Mexico City. Plaże, baseny, palmy, lokalne targowiska, kuchnia meksykańska oraz zwykłe życie tutejszych mieszkańców zaraz obok życia dużej populacji turystów.

Eksplorujemy miasteczko i okolice, sprawdzamy pobliskie plaże oraz udajemy się na wycieczki w okolicy. Wybieramy się do Punta Zicatela, aby zobaczyć jak wygląda imprezowa miejscówka ludzi w wieku 20-35 oderwana trochę od klimatu miasteczka i stanowiąca jakby osobną osadę. Obserwujemy delfiny, wieloryby i żółwie. Uczestniczymy w procesie wypuszczania małych żółwików do morza. Ponoć przeżywa do wieku dorosłego tylko 1/1000. Zaglądamy też do podupadłego hotelu pięknie położonego nad plażą. Ciekawość wzbudza w nas stan budynku i fakt, że to wszystko jeszcze jakość funkcjonuje.

Kilka rekomendacji:
Plaża na snorkeling: Playa Manzanillo
Plaża na soczyste zachody słońca: Playa Punta Zicatela
Najmniej oblegana plaża: Playa Coral (trzeba przejść przez hotel Villa Mexicana i zapłacić za wstęp lub zajść od strony plaży Playa Bacocho)
Duży sklep spożywczy z tanim jedzeniem w środku: CHEDRAUI PUERTO ESCONDIDO
Restauracje:

- Amoki Jr. La Casa Del BIG Burrito, Centro Pto Escondido - Ogromne burrito (polecam z rybą)
- La olita - Super burgery
- El Cafecito - tanie i wielkie śniadania

#meksyk
#travel
więcej

Komentarze