Jak zrobić ramę do drzwi dwuskrzydłowych, klejenie ramiaków z płycinami Cz.200:22:43

zwiń opis video pokaż opis video
Ramiaki są przygotowane do klejenia. Zanim zacznę je kleić muszę wywiercić otwory pod kołki dla wzmocnienia połączenia elementów poziomych z pionowymi. Przy zmianach wilgotności powietrza materiał będzie pracował i samo połączenie frezowane może nie wytrzymać. Do nawiercania gniazd pod kołki użyje wiertarki poziomej Felder FD250. W miejscu połączenia nawiercam dwa gniazda, jest to proste dzięki ustawieniu blokady na wiertarce. Po wywierceniu otworów przychodzi czas na klejenie. Do klejenia używam kleju Kleiberit 501 dedykowanego do dużej wilgoci. Poklejone elementy ściskam ściskami rurowymi i płaszczyznowymi. Następnie formatowanie pojedynczych skrzydeł na pile formatowej k690s. Drzwi gotowe, teraz rama. Zaczyna od rozkroju kantówki modrzewia na pilarce i wyrównuję na wyrówniarko grubościówce AD741. W ramie zastosuje połączenie elementów pionowych z poziomym za pomocą połączenia na zakładkę. Nacięcia robię na pile stołowej dokładnie na połowę grubości i wycinam resztę na pile taśmowej FB610. Łączę elementy na zakładkę przy pomocy kleju i wkrętów. Połączenie kątowe wzmacniam jeszcze kawałkiem deski. Do dolnej krawędzi ramy mocuję na wkręty i klej nogi i podpory które nie pozwolą aby całość się przewróciła. Został tylko montaż drzwi do ramy. Wyszło bardzo ładnie, a jeszcze ładniej będzie wyglądało jak całość pomaluję białą farbą i postarzę.

....................................................................................................

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu
.........................................................................................................

Film znajduje się w katalogu: Realizacje


więcej

Komentarze