Jak zrobić ramiak drzwi - głowica z nożami profilowymi i kontrprofilowymi00:13:51

zwiń opis video pokaż opis video
Ramiak drzwi dwuskrzydłowych wykonam przy użyciu frezarki dolnowrzecionowej Felder F700Z oraz uniwersalnej głowicy frezarskiej Felder z nożami profilowymi i kontrprofilowymi.
Noże do frezowania ram drzwi znajdują się w komplecie z głowicą i 12 nożami profilowymi. Do głowicy można zakładać noże o szerokości rzazu 50mm i 40mm. Na samym początku uzbrajam frezarkę w przykładnicę poprzeczną i docisk. Zacznę od frezowania kontrprofila, frezowanie w poprzek włókien. Dzięki przesuwnemu stołowi i przykładnicy frezowanie wychodzi idealnie. Następnie demontuję przystawki i zakładam na głowicę noże profilowe, frezowanie odbywać się będzie wzdłuż włókien. Do takiego frezowania używam posuwu, przede wszystkim dla bezpieczeństwa, ale też po to aby materiał był dociskany z taką samą siłą do żeliwnego blatu frezarki. Po frezowaniu nadszedł czas na próbę i wszystko pasuje idealnie, bez żadnych uskoków.

....................................................................................................

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu
.........................................................................................................

Film znajduje się w katalogu: Krok po Kroku


więcej

Komentarze