Jak zrobić płyciny do drzwi frezem spłaszczającym i profilującym krawędzie00:13:02

zwiń opis video pokaż opis video
Robiąc drzwi dwuskrzydłowe nie mogło zabraknąć odcinka serii krok po kroku o płycinach. Do wykonania płycin potrzebny jest frez spłaszczający i profilujący krawędzie. Głowica frezarska Felder wykonana jest z aluminium i utwardzana anodowaniem. Frez posiada dwa noże główne i dwa profilowe. Wszystkie noże są wymienne. Maksymalna głębokość frezowania to 60mm a szerokość rzazu maksymalnie 20mm. Zależnie od ustawienia głębokości otrzymamy trzy różne profile frezowania. Frez ustawiamy na wrzecionie frezarki tak aby noże były skierowane do blatu roboczego. Między frez a blat wkładamy materiał i ustawiamy "zero" czyli styk noży z materiałem. W ten sposób precyzyjnie określimy szerokość frezowania. Frezarka dolnowrzecionowa F700Z posiada elektryczne ustawianie wysokości wrzeciona co zdecydowanie ułatwia proces kalibracji. Mając już wcześniej przygotowane klejonki możemy zabierać się do frezowania. Do frezowania używam posuwu mechanicznego Felder S308. Posuw mechaniczny za każdym razem zapewnia bezpieczną pracę i odpowiedni docisk materiału do blatu żeliwnego i przykładnic. Najpierw spłaszczam jedną stronę materiału na grubość -6mm a następnie drugą stronę tak żeby został 1cm materiału. Efekt jest super, płyciny wyszły bardzo ładnie, frezowania są czyste i równe.

....................................................................................................

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu
.........................................................................................................

Film znajduje się w katalogu: Krok po Kroku


więcej

Komentarze