Ukrainizacja Polski - czasowo czy trwale?00:54:24

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Pojęcie ukrainizacji Polski kwestionuje niemal każde ugrupowanie polskiej sceny politycznej. Nawet reprezentowany przez Sławomira Mentzena i Krzysztofa Bosaka tzw. antysystem nie dostrzega problemu. Jedynym posłem w Sejmie RP, który przestrzega przed zagrożeniem, a jednocześnie wprowadził pojęcie ukrainizacji na salony polityczne, jest Grzegorz Braun. Choć prowadzona przez niego Konfederacja Korony Polskiej jest razem z Ruchem Narodowym oraz Nową Nadzieją, trzecią częścią Konfederacji, w punkcie percepcji roli Polski, jako sojusznika Ukrainy, nie może liczyć na poparcie koalicjantów.

Obecna kampania wyborcza radykalnie jednak zmieniła nastroje wyborców w Polsce. Twierdzenia o konieczności twardej postawy wobec Ukrainy (np. w temacie tzw. wojny zbożej) czy nawet pomysły odebrania przywilejów niedawno przybyłym do naszego kraju Ukraińcom, które jeszcze kilka miesięcy temu były jedynie domeną ruskich onuc, dziś coraz częściej wypowiadane są przez polityków nawet głównego nurtu.

Notabene, w ślad za zmianą retoryki wśród klasy politycznej nie idzie zmiana w zasadniczych dogmatach polityki, takich jak np. wsparcie militarne udzielane reżimowi w Kijowie. Wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, o tym że nie przekazujemy już wsparcia wojskowego dla Ukrainy została natychmiast wyjaśniona. Oto bowiem Polska nic już nie przekazuje, bo podobno nie ma czego już przekazać. Z goła szokująca teza nie wzbudziła jednak zainteresowania wśród rodzimych dziennikarzy. Oby jednak refleksja nie przyszła za późno.

Jak będą wyglądały relacje polsko-ukraińskie po najbliższych wyborach w naszym kraju? Czy rząd w Warszawie dalej będzie niezłomny wobec Kijowa, czy też w planach jest powrót do polityki pełnego zaangażowania przeciw Rosji? O tym w kolejnym programie z cyklu Dokąd Zmierzamy? gdzie gościem Kamila Klimczaka będzie Karolina Pikuła, kandydatka do Sejmu RP z ramienia Konfederacji.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Komentarze