Czy budżet wytrzyma realizację wyborczych obietnic?00:56:32

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Ostatnia prosta kampanii wyborczej to również czas różnych obietnic składanych przez wszystkie partie, które gdyby zostały zrealizowane oczywiście spowodowałyby zwiększenie wydatków dla budżetu państwa. Obniżka podatków, transfery socjalne, bezpłatna komunikacja, dofinansowania remontów czy modernizacji... wszystko to kosztowałoby miliardy złotych.

Oczywiście, w programach wyborczych znajdziemy też rozwiązania, które zmniejszą wydatki budżetowe czy przyniosą dodatkowe zyski. Jednak dla wyborców najczęściej to rozdawnictwo pieniędzy jest najistotniejszą kwestią przy podejmowaniu wyborczej decyzji - mało kto podejmuje pogłębioną analizę programów partii, które walczą o władzę na kolejne 4 lata.

Czy nie powinniśmy jednak podjąć tego trudu, aby zastanowić się jaki wpływ na gospodarkę oraz budżet państwa będą miały rządy tej czy innej partii, abyśmy potem przez kolejne 4 lata nie słyszeli głośnego pomstowania na rosnące ceny, kolejne rozwiązania prawne komplikujące nam życie czy rujnowanie gospodarki?

O tym w kolejnym odcinku cyklu Dokąd Zmierzamy? gdzie analizy stanu polskiej gospodarki i pomysłów na nią przedkładanych przez partie polityczne dokona doktor Dariusz Grabowski, ekonomista.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Komentarze