Jak długo Kaczyński z Tuskiem będą szantażować Polaków?00:59:35

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001 _____________________________________________________________________________________
4 czerwca ulice Warszawy wypełnił tłum, który przybyły na wezwanie Donalda Tuska. W opinii wielu komentatorów był to jednak marsz sprzeciwu wobec władzy Prawa i Sprawiedliwości zorganizowany ponad podziałami. Media rządowe - w kontrze do triumfalnej narracji opozycji - skupiły się na eksponowaniu nienawiści demonstrantów oraz straszeniu, że tak jak w 1992 agenci chcą obalić rząd.

Jak w soczewce ujrzeliśmy obraz polskiej sceny politycznej po 2005 roku: konflikt między PiS a PO, przybierający coraz bardziej cechy plemiennej wojny. Wydaje się, że jeśli najbliższe miesiące nie przyniosą zwycięstwa partii Donalda Tuska, to utrwalą one ten konflikt i podział polskiej sceny politycznej na dwa bloki. W obliczu rosnących sondaży Konfederacji, takie wzmożenie, które będzie mentalnie zmuszało do wyboru między PiS a PO jest dla obu zantagonizowanych polityków niezwykle korzystne.

Biorąc pod uwagę sytuacje, kiedy politycy zwaśnionych partii pojawiają się na zamkniętych imprezach w dobrej komitywie, a także stare hasło PiS-PO - jedno zło, wydaje się, że taki układ jest dla obu stron bardzo wygodny. Obie partie popierają członkostwo w UE i NATO, są proamerykańskie i antyrosyjskie. Różnice programowe są, wbrew pozorom, kosmetyczne.

Czy zatem tegoroczne wybory parlamentarne zmienią układ sił na polskiej scenie politycznej? A może pozostaniemy na długie lata związani klinczem Kaczyńskiego z Tuskiem? O to m. in. w kolejnym programie z cyklu Dokąd Zmierzamy? Kamil Klimczak zapyta prof. Adama Wielomskiego.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Komentarze