Gospel Rain i Chór Trzech Dni / zapowiedź Triduum Paschalnego 201700:01:27

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: GospelRain
Serdecznie zapraszamy do przeżycia liturgii Triduum Paschalnego w Kościele Rektoralnym p/w św. Piotra Apostoła w Lublinie. Tegoroczną oprawę liturgii poprowadzi zespół Gospel Rain, wraz z nowo powstałym Chórem Trzech Dni.

Liturgia Wielkiego Czwartku / 13 kwietnia 2017 / godz. 18.00
Liturgia Wielkiego Piątku / 14 kwietnia 2017 / godz. 18.00
Wielka Sobota / Wigilia Paschalna / 15 kwietnia 2017 / godz. 20.00

CHÓR TRZECH DNI jest nową formacją wokalną, powstałą na terenie miasta Lublin, której pomysłodawcą i założycielem jest Grzegorz Głuch - lider zespołu Gospel Rain.

Kontynuując wieloletnią tradycję zespołu Gospel Rain, który każdego roku przygotowuje w Lublinie muzyczną oprawę liturgii TRZECH DNI – Triduum Paschalnego – a więc Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej Wielkiej Soboty, pragniemy po raz pierwszy rozszerzyć skład wokalny o specjalnie utworzony chór, który będzie przygotowywał się do tych najważniejszych w Kościele świąt, upamiętniających śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, do oprawy Liturgii zwracającej się ku najważniejszym tajemnicom Odkupienia.

Chór wraz z chórzystami i muzykami Gospel Rain będzie się przygotowywać do tych celebracji w czasie cotygodniowych prób, śpiewając ponad 30 utworów w wielogłosowych opracowaniach. Wśród nich znajdą się najpiękniejsze pieśni pasyjne, pieśni chwały, liturgiczne części Mszy Świętej, a także hymny i pieśni na czas Wigilii Paschalnej.

Komentarze