Jaskinia nad źródłem - Jaskinia która spuszcza legendarny Wpier*ol #ciekawostki #jaskinia #outdoor00:17:29

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: kmilek
Jaskinia nad źródłem - Jaskinia Wpier*olu przy niej to pikuś! Ta jaskinia spuszcza już legendarny łomot!


Halloween był niezwykły! Razem z ekipą z Kowalski Team odważyłem się wyruszyć na ekscytującą eksplorację tajemniczej i Legendarnej jaskini. Otwór znajdował się w szczelinie skalnej, ukrytej w zboczu. Wiedziałem, że to będzie wyjątkowa przygoda.

Zeszliśmy w dół, aż dotarliśmy do 9-metrowej studni. Ciemność otaczała nas, ale nasze lampy czołowe oświetlały drogę. Wiedzieliśmy, że nie możemy zbyt pośpieszać, musieliśmy być ostrożni. To był początek naszej Halloweenowej przygody.

Głębiej, ku południowym wschodom, trafiliśmy na 4-metrowy ślepy korytarz, który prowadził dalej. Ku południu była pochylnia, prowadząca nas w dół na głębokość 14 metrów. Na początku wąska szczelina stopniowo rozszerzała się, tworząc miejsce o szerokości nawet metra. Odkryliśmy salkę w zawalisku, nad nią za progami 0,9 i 2,5 metra ganek skalny, skąd odchodził meandrujący korytarz o długości około 15 metrów i szerokości do 3 metrów z wciętymi na kilku poziomach bocznymi rynnami. To miejsce musiało być pełne ukrytych tajemnic.

Kiedy kontynuowaliśmy naszą eksplorację, zrozumieliśmy, że jaskinia jest pełna różnych form erozyjnych. Na ścianach widzieliśmy starsze formy, takie jak kotły i zagłębienia wirowe. Korytarze miały różne kształty, od rur po poziome wcięcia i półki erozyjne. To miejsce było pełne historii i tajemnic.

Schodziliśmy na dno studni, gdzie woda sięgała do znacznej głębokości. Rozglądając się, natknęliśmy się na salkę w zawalisku, którą zasłaniały duże bloki skalne. To było fascynujące znalezisko. Na końcu salki 2-metrowa studzienka sprowadzała nas do 5-metrowego korytarza, który prowadził na zachód. To miejsce doprowadzało nas nad 4,3-metrową przewieszoną studnię, a w ścianie otwierała się ciasna, wysoka szczelina o długości 8 metrów z niezwykle trudnym do pokonania zaciskiem (Z III)...

Kiedy zeszliśmy z 4,3-metrowej studni, znaleźliśmy się w 5-metrowym, wysokim, szczelinowym korytarzu, który prowadził do przewieszonego komina z kotłami wirowymi. To miejsce było wyjątkowe i niebezpieczne, ale wiedzieliśmy, że musieliśmy kontynuować naszą eksplorację.

To była niezwykła Halloweenowa przygoda, a jaskinia pełna była zagadek i fascynujących odkryć. Nasza eksploracja nigdy się nie kończyła, a to był naprawdę wyjątkowy dzień...
Zapraszam na:
Kursy wspinaczki skalnej z szkołą Wspinaczki Skałkowej Kowalscy Team.

Wycieczki jaskiniowe oraz turystyka jaskiniowa o całym przekroju trudności od tych lightowych do tych extremalnych, tych pionowych i całkiem poziomych - wszystko pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, między innymi: instruktorów sportu, instruktorów wspinaczki, instruktorów rekreacji ruchowej, instruktorów survivalu, a także przeszkolonych grotołazów.

Wycieczki na Via Ferraty razem z kursem i przeszkoleniem poruszania się po nich.

Organizujemy wycieczki terenowe i krajoznawcze po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej oraz po Małopolskich Lasach - z nami poznasz historię eksploracji jaskiń i fascynujące ciekawostki przyrodnicze.

Kursy narciarskie i skiturowe

KONTAKT: kontakt@kowalscyteam.pl


Facebook: https://www.facebook.com/KowalscyTeam
Grupa: https://www.facebook.com/groups/wykutewskale
Instagram: https://www.instagram.com/kamil_kowalski_team/
TikTok: https://www.tiktok.com/@kowalscy.team
#jaskinia #ciekawostki #jaskinie
#grotołaz #podziemia #eksploracjaUWAGA:
Nie naśladuj osób na filmie, nie wchodź do jaskiń na własną rękę - jest to skrajnie niebezpieczne! Jeśli chcesz chodzić po jaskiniach, poszukaj klubu taternictwa jaskiniowego - tam dowiesz się jak to robić bezpiecznie lub znajdź instruktora/firmę/osobę, która cię przeszkoli i oprowadzi w bezpieczny sposób.
więcej

Komentarze