Jak zrobić drewniane pudełko na biżuterię, szkatułkę / How to make a wooden box for jewelry, casket00:21:44

zwiń opis video pokaż opis video
Dzisiaj pracuje nad drewnianym pudełkiem na biżuterię, szkatułką. Prace zaczynam od pocięcia nieobrzynanej tarcicy dębowej i jesionowej na pile formatowej Felder K690S / K700S. Jesion przecinam na pile taśmowej FB 610 i wszystkie elementy wyrównuję na wyrówniarko grubiarce AD741. Po wyrównaniu sklejam dwa kawałki dębu i jeden jesionu ze sobą. Do ściskania używam ścisków Wolfcraft. Na desce sklejonym elemencie odrysowuje wcześniej przygotowany kształt, wzór. Następnie na pile taśmowej przy użyciu taśmy tnącej o szerokości 6mm zabieram się za cięcie. Nie przekraczając linii wycinam niepotrzebny materiał. Po wycięciu wszystkich zbędnych fragmentów kleję tylną czwartą część deski jesionu. Po wyschnięciu kleju wycinam odpad na pilarce i biorę się za szlifowanie. W miejscach łatwo dostępnych używam szlifierki mimośrodowej Metabo FSX200 oraz szlifierki taśmowej oscylacyjnej. W ciężko dostępnych miejscach używam wiertarko szlifierki frezarki Proxxon IBS/E, oraz dłut firmy Narex. Czas na klejenie środka i przyklejenie uchwytu wykonanego z ciemnego gatunku egzotycznego drewna dla kontrastu. Szkatułkę zabezpieczam olejo woskiem twardym firmy Osmo.

....................................................................................................

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu
.....................................................................................................

Film znajduje się w katalogu: Realizacje


Komentarze