Bosak: Wynik 5-10% jest całkowicie w naszym zasięgu00:08:00

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Niedawno zawiązała się pro-polska koalicja znana dziś pod nazwą: #Konfederacja – Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy. Zdaniem Krzysztofa Bosaka, jednego z liderów Ruchu Narodowego, wypracowanie tej wspólnej formuły trwało kilka miesięcy. W tym czasie koalicjanci odbyli setki zakulisowych rozmów, które zaowocowały wspólnym startem w wyborach do Europarlamentu. Najtrudniejszy był wybór formuły komitetu. Naturalnym rozwiązaniem byłaby koalicja kilku ugrupowań i organizacji, ale wzrósłby wówczas procentowy próg niezbędny do wprowadzenia swoich reprezentantów. Ostatecznie postawiono na komitet wyborczy wyborców, dzięki czemu do przekroczenia progu wystarczy wynik pięciu procent głosów. W nazwie komitetu znalazły się jednak odwołania do dwóch partii politycznych i kolejnych dwóch środowisk identyfikujących się ze swymi liderami.

Krzysztof Bosak nie kryje, że celem Konfederacji jest wprowadzenie uniosceptycznych reprezentantów do Europarlamentu, ale tłem owej koalicji jest także integracja polskiej prawicy ideowej, narodowej, wolnościowej i konserwatywnej.

„To co się właśnie zawiązuje, ta współpraca może być czymś znacznie więcej i to zależy tylko od nas. Jeżeli będzie sukces w wyborach do Parlamentu Europejskiego oczywiście możemy myśleć o wspólnym starcie na jesieni. Jeżeli będzie sukces, będziemy zmieniać Polskę, będziemy zmieniać polską politykę. (…) Wreszcie powstanie w Polsce prawdziwa, szeroka, konserwatywna siła polityczna” – mówi lider narodowców.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

UWAGA - MAMY NOWY NUMER KONTA!!
Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze - 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku?
Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv

Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/

Film znajduje się w katalogu: Polskim Okiem


Komentarze