Związek. Na czym polegają błędy w komunikacji00:05:01

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: RobertMarchel
Tak dużo się mówi o tym jak ważna jest komunikacja w związku i jak często ludzie popełniają na tym polu błędy... Ale czy zastanawiałeś się jak to się dzieje, że tak trudno jest się dogadać z osobą, którą kochasz, świetnie znasz i uwielbiasz spędzać czas? Jak to się dzieje, że błędy komunikacji są tak powszechne. Właśnie o tym będzie dzisiejsze wideo.

Znajdź mnie
Strona:
http://jakzdobywac.pl - szeroko o relacjach damsko-męskich
Facebook:
http://www.facebook.com/robertmarchel
Instagram:
https://www.instagram.com/robertmarcheltv/Kanał na którym jesteś porusza tematykę relacji damsko-męskich. Filmy dotyczą uwodzenia kobiet i mężczyzn, podrywania w codziennych sytuacjach, a także podrywu czy uwodzenia konkretnej dziewczyny lub chłopaka.

Więcej filmów i materiałów z uwodzenia i podrywu, a przede wszystkim Test Flirtu i Ciętej Riposty oraz Test Atrakcyjności znajdziesz na stronie:
http://jakzdobywac.pl/

Zdobędziesz tam także takie materiały jak:

Książka Roberta Marchela: Jak zdobyć osobę, którą kochasz albo której jeszcze nie znasz
http://www.jakzdobywac.pl/produkty/ksiazkaebook-jak-zdobyc-osobe-ktora-kochasz-albo-ktorej-jeszcze-nie-znasz.html

20sto dniowy Kurs Flirtu i Ciętej Riposty:
http://www.jakzdobywac.pl/produkty/20sto-dniowy-kurs-flirtu-i-cietej-riposty.html

30sto dniowy Kurs Świadomości i Głębokiej Pewności Siebie:
http://www.jakzdobywac.pl/produkty/30sto-dniowy-kurs-swiadomosci-i-glebokiej-pewnosci-siebie.html

Robert Marchel udziela także płatnych indywidualnych porad. Tutaj są szczegóły:
http://www.jakzdobywac.pl/produkty/indywidualne-konsultacje-z-robertem-marchelem.html

To co przekazujesz partnerowi w rozmowie, to nie tylko suche informacje - to także między innymi Twoje emocje, a także intencje jakie kryją się za bezpośrednim komunikatem - a te dwie kwestie są już mocno subiektywne. To właśnie błędy w odczytywaniu i komunikowaniu swoich emocji oraz intencji najczęściej są przyczyną fatalnej komunikacji.

Kiedy zatem mąż ma pretensje do swojej żony, że nie wyszła jeszcze z łazienki i najprawdopodobniej znowu się przez to spóźnią na spotkanie ze znajomymi - ale nie potrafi tego dobrze zakumunikować to wyjdzie mu coś takiego: Znowu siedzisz ponad godzinę w tej przeklętej łazience! Zawsze się przez Ciebie spóźniamy! Nie będę za Ciebie znowu świecił oczami! Wychodź stamtąd natychmiast, bo pojadę tam sam. Natomiast jego intencje są zupełnie inne: Boję się, że znowu się spóźnimy. Chciałbym być postrzegany jako ktoś słowny, na kim można polegać, dlatego bardzo nie lubię się spóźniać. Chciałbym móc na Ciebie liczyć.

Różnica w tym co komunikują słowa, a tym co tak naprawdę dzieje się w głowie drugiej osoby, jest w tym przykładzie kolosalna.

Nawet prosty komunikat w stylu: Wynieś śmieci, może mieć formę uprzejmej prośby albo nieprzyjemnego ataku. Porównaj te dwie wersje:
Spokojna: Skarbie, czy mógłbyś dzisiaj po kolacji wynieść śmieci. Pamiętasz? Już wczoraj obiecałeś mi, że to zrobisz :)
Wroga: Ile mam razy mam Ci powtarzać, żebyś wyniósł w końcu te śmieci? Znowu tego nie zrobiłeś.

Zatem podstawą w dobrej komunikacji, jest powstrzymanie się od atakowania drugiej strony, nawet jeśli sam czujesz się rozczarowany czy wręcz zażenowany zachowaniem swojego partnera.

Ale uwaga, to dopiero początek. Do kłótni zawsze potrzeba dwóch osób. Nawet jeśli sam jesteś atakowany, to nie znaczy, że musisz dać się sprowokować, kiedy to Twój partner atakuje Ciebie. Już wiesz, że to co mówi Twój rozmówca, nie koniecznie musi odzwierciedlać jego prawdziwe emocje i intencje. Dlatego innym ważnym elementem skutecznej komunikacji jest powstrzymanie automatycznych reakcji, kiedy Twój partner atakuje Ciebie.
Kiedy ktoś na Ciebie krzyczy, jedyne co można usłyszeć to zdenerwowanie, ale pod nim kryje się najczęściej frustracja, lęk czy bezsilność, a jeszcze pod tym jakaś niespełniona potrzeba np. bycia kochanym, bycia akceptowanymi czy szanowanym.

Jeśli mówimy tutaj o sporach z Twoim partnerem, to raczej nie będziesz miał do czynienia z psychopatą, który chce Cię zniszczyć, upokorzyć i zadać Ci jak najwięcej cierpienia. Nawet jeśli Twój partner, mówi Ci umyślnie coś przykrego, to najczęściej dlatego, że sam czuje się skrzywdzony. Nie jest to mądre, ani w żadnym wypadku konstruktywne, ale kontratak tym bardziej taki nie jest. Jedynym sposobem na wyjście zwycięsko z takiego pojedynku jest powstrzymanie się od atakowania.

Film znajduje się w katalogu: Jak zadbać o swój związek? Zobacz, co musisz wiedzieć


Komentarze