Osobowość BORDERLINE - 8 cech... + jak rozpoznawać00:23:05

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: KasiaSawicka
Zaburzenie osobowości borderline (borderline personality disorder- BPD) jest stosunkowo młodą, ale także dość popularną diagnozą w obecnych czasach, a osoby, które spełniają jego kryteria często odwiedzają gabinety psychoterapeutów oraz są pacjentami lecznictwa psychiatrycznego. Stanowi złożony zespół objawów, które sprawiają, iż człowiek nimi dotknięty czuje się nieszczęśliwy, a osoby z nim obcujące często odczuwają frustracje, złość, poczucie bezsilności, nie potrafią zrozumieć co się dzieje i nie wiedzą jak się zachowywać, aby pewnych reakcji uniknąć.

________________________________________________________________________________________________

Pierwsze dziecko przed Tobą?

Sprawdź mój kurs, który pozwoli Ci się dobrze przygotować do tego wymagającego okresu: https://kursy.kasiasawicka.pl/pierwsze-dziecko-kurs-online/

Przygotowałam również darmowy test online Jaką będziesz mamą. Dostępny na moim blogu:
https://kasiasawicka.pl/jaka-bedziesz-mama-test/

________________________________________________________________________________________________

BPD to grupa zaburzeń, którą specjaliści od zdrowia psychicznego umieszczają pomiędzy nerwicą a psychozą. Osoba mająca takie rozpoznania najczęściej funkcjonuje lepiej niż pacjent z psychozą, natomiast gorzej niż osoba z nerwicą. Jej życie jest zazwyczaj chaotyczne, nieuporządkowane, pełne ryzykownych zachowań i sytuacji, niestabilnych i przelotnych związków, znajomości, burzliwych zmian nastrojów i emocji. Charakterystyczne zachowania tych osób to mn : trudności w kontrolowaniu emocji i zachowań, impulsywność,
zmienność nastrojów, lęk przed odrzuceniem i trudności w relacjach interpersonalnych, ryzykowne zachowania, autodestrukcja i próby samobójcze, zaburzenia tożsamości .

MAIL/ COLLABORATION:


k.sawickam@wp.pl


ZNAJDŹ MNIE W SIECI:

Facebook: https://www.facebook.com/Rodzinne-puzzle-650720031761750/

Instagram: https://www.instagram.com/ka_sawi/

NAJPOPULARNIEJSZE FILMY:

Toksyczni ludzie:
https://www.youtube.com/watch?viGiz1dYdlZI&t43s

Toksyczny Narcyz:
https://www.youtube.com/watch?v7OthnI1rJks&t1s

Osobowość BORDERLINE:
https://www.youtube.com/watch?vlonpoFiJkMM&t6s


SERIA DLA RODZICÓW:
https://www.youtube.com/watch?vcb4Lsw21UTY&listPL5An1LU_BDO6Lo_XAf-BvRCzHTkCo2y-i

OBRAZY I PORTRET Z TYŁU:
https://www.instagram.com/glorisawi/

Mam na imię Kasia, mam 158 cm wzrostu, mieszkam w Gdyni. Z wykształcenia pedagog, mam piątkę dzieci. Wiele lat spędziłam w terapii pedagogicznej, pracując z dziećmi, które miały problemy z czytaniem oraz byłam trenerem szybkiego czytania i technik pamięciowych. Moje ulubione tematy to: indywidualne podejście do dzieci, nastolatki, rozwój osobisty, dysfunkcje w rodzinie.

Film znajduje się w katalogu: Popularne filmy


Komentarze