Dokąd zmierzamy? Rosja zachodu warta?00:57:00

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wschód w polskiej polityce zagranicznej postrzegany jest najczęściej przez pryzmat dogmatu o wrogiej wobec Polski Rosji, dążącej do odbudowania tradycyjnej strefy wpływów. Środowiska dążące do innego postrzegania stosunków polsko-rosyjskich są szybko stygmatyzowane jako agenci. Jednocześnie już parokrotnie polityka amerykańska, stanowiąca dla polskiej klasy politycznej punkt odniesienia, dokonywała zwrotu w relacjach z Kremlem, pozostawiając polskie władze z ich nieustannie konfrontacyjną retoryką.

Być może jesteśmy obecnie w przededniu takiego zwrotu, czego sygnałem mogą być próby uregulowania sytuacji na Ukrainie przez nowego prezydenta tego państwa Wołodymyra Zełenskiego. Być może dojdzie do usankcjonowania przyłączenia do Rosji Krymu i ustalenia statusu wschodnich rejonów, które zbuntowały się przeciwko władzom w Kijowie.

O tym jak wygląda polityka Rosji wobec jej zachodnich sąsiadów, jak z bliska wygląda Kreml i sytuacja w Donbasie oraz o możliwej roli Polski na Wschodzie w rozmowie z Kamilem Klimczakiem opowie Bartosz Bekier - politolog, redaktor xportalu, przywódca organizacji Falanga.


---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze