Dokąd zmierzamy? Unijny szczyt wszystkiego01:01:26

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Ostatnie dni mijają pod znakiem brukselskiego szczytu Rady Europejskiej i negocjacji nad kolejnym budżetem unijnym. Po powrocie premiera Mateusza Morawieckiego do kraju obie strony sporu politycznego przedstawiały swoją wersję wydarzeń: telewizja rządowa serwowała narrację o wielkim, historycznym sukcesie rządu, a opozycja - o katastrofie i kompromitacji.

O ile kwota wynegocjowana w ramach różnorakich funduszy unijnych dla naszego kraju (ok. 700 mld złotych w sześcioletniej perspektywie) budzi wrażenie, to kompromis z Brukseli jest swoistym otwarciem puszki Pandory. Otóż - co prawda w nieco złagodzonej wersji - fundusze zostaną powiązane z osławioną praworządnością. Jednocześnie instytucje wspólnotowe mają uzyskać bezprecedensowe uprawnienie, które jest jednoznacznie kojarzone z kluczowym atrybutem niepodległego państwa: nakładanie podatków. Nie dość tego; w konkluzji szczytu przewijają się po raz kolejny wymysły o neutralności klimatycznej

Czy może dojść do sytuacji że z unijnych miliardów nie uszczkniemy ani eurocenta? A może polską gospodarkę czeka zapaść w wyniku podatków nakładanych przez Brukselę? I kto właściwie zwyciężył na unijnym szczycie? O tym w kolejnym odcinku z cyklu Dokąd zmierzamy?. Gościem Kamila Klimczaka będzie były europoseł i prezes partii Polexit Stanisław Żółtek.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze