Dokąd zmierzamy? Towarzyszka panienka na straży pokoju01:18:35

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Niewielu ludzi wzbudza ostatnio takie zainteresowanie jak polonistka, publicystka, stylistka, vloggerka, dziennikarka, samorządowiec i a może przede wszystkim, córka gen. Wojciecha Jaruzelskiego, Monika Jaruzelska, której kanał stał się ostatnio hitem Internetu dzięki serii wywiadów przeprowadzonych z prawicowymi politykami. Rozmowy te cechował duży spokój, niezwykła kultura, chęć zrozumienia drugiego człowieka oraz wnikliwość analizy. W krótkim czasie kanał Jaruzelskiej zyskał dużą popularność, a jej filmy osiągają setki tysięcy wyświetleń.
Czy za owym fenomenem stoi fakt, że utożsamiana z lewicą kobieta udowodniła Polakom, że starcie światopoglądowe może nastąpić na niespotykanym dotychczas gruncie, czyli szacunku wobec rozmówcy i pragnieniu poznania jego intencji? Jeśli tak, to może być to sygnał dla zakończenia trwającej od lat wojny polsko-polskiej dzielącej ludzi na patriotów i zdrajców tylko ze względu na przekonania polityczne. Jaruzelska m.in. odnosi się z szacunkiem do tradycji katolickiej oraz wiernych Bogu ludziom, choć sama przyznaje, że jest ateistką. Nie uczestniczy jednak w agresywnych pochodach przeciw kościołowi, nie próbuje siłą zmieniać ludzkich zachowań, nie deklaruje, że wyznawane przez nią wartości są jedynymi właściwymi. Ona zadaje pytania i słucha.

Dziś jednak sama wystąpi w roli gościa programu i dowiemy się co tak naprawdę myśli Monika Jaruzelska. Co sądzi o Polsce i Polakach. Jakie ma poglądy i czy ciąży na niej brzemię niechlubnych decyzji podjętych przez jej ojca.

Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z serii Dokąd Zmierzamy. Program poprowadzi Piotr Korczarowski.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze