Kryzys w związku po urodzeniu dziecka?00:03:25

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: RobertMarchel
Czego trzeba być świadomym chcąc powiększyć rodzinę? Jak dziecko może wpłynąć na związek? I czy zawsze wpłynie pozytywnie? W tej nowej dla pary sytuacji często nie skupiamy się na związku tak jak kiedyś, przez co mogą nam umknąć pewne zmiany, które naturalnie pojawiają się u większości par. Dobrze jest być tego świadomym, by utrzymać dobrą relację ze swoim partnerem. Zobacz koniecznie film, aby dowiedzieć się więcej

Zarezerwuj swoje miejsce na webinar Związek na całe życie: http://relacje.jakzdobywac.pl/

Znajdź mnie
Strona:
http://jakzdobywac.pl - szeroko o relacjach damsko-męskich
Facebook:
http://www.facebook.com/robertmarchel
Instagram:
https://www.instagram.com/robertmarcheltv/Kanał na którym jesteś porusza tematykę relacji damsko-męskich. Filmy dotyczą uwodzenia kobiet i mężczyzn, podrywania w codziennych sytuacjach, a także podrywu czy uwodzenia konkretnej dziewczyny lub chłopaka.

Więcej filmów i materiałów z uwodzenia i podrywu, a przede wszystkim Test Flirtu i Ciętej Riposty oraz Test Atrakcyjności znajdziesz na stronie:
http://jakzdobywac.pl/

Zdobędziesz tam także takie materiały jak:

Książka Roberta Marchela: Jak zdobyć osobę, którą kochasz albo której jeszcze nie znasz
http://www.jakzdobywac.pl/produkty/ksiazkaebook-jak-zdobyc-osobe-ktora-kochasz-albo-ktorej-jeszcze-nie-znasz.html

20sto dniowy Kurs Flirtu i Ciętej Riposty:
http://www.jakzdobywac.pl/produkty/20sto-dniowy-kurs-flirtu-i-cietej-riposty.html

30sto dniowy Kurs Świadomości i Głębokiej Pewności Siebie:
http://www.jakzdobywac.pl/produkty/30sto-dniowy-kurs-swiadomosci-i-glebokiej-pewnosci-siebie.html

Robert Marchel udziela także płatnych indywidualnych porad. Tutaj są szczegóły:
http://www.jakzdobywac.pl/produkty/indywidualne-konsultacje-z-robertem-marchelem.html

Jak dziecko wpływa na związek?
Pojawienie się dziecka ma ogromny wpływ na związek. Dzisiaj powiem o jednym pozytywnym aspekcie posiadania dziecka, który wzmacnia relacje i niestety o kilku negatywnych aspektach, których warto być świadomym podejmując decyzję powiększeniu rodziny.

Pojawienie się dziecka bardzo pozytywnie wpływa na świadome zaangażowanie w relacje czyli jeden z trzech składników miłości. W związku, w którym jest dziecko z reguły obie strony będą dużo bardziej odporne na zbyt pochopną decyzję o rozstaniu i dużo bardziej skore do świadomej naprawy relacji przynajmniej w porównaniu do sytuacji, gdyby dziecka w ogóle nie było na świecie.
Niestety nawet silna decyzja o byciu razem ze względu na dobro dziecka nie przetrwa długo jeśli w związku wygaśnie przyjacielska więź między partnerami i pojawią się regularne kłótnie a o to niestety będzie łatwiej po urodzeniu dziecka.
Jak pokazują badania nad rodziną, najlepszym okresem w związku jest okres pierwszej ciąży, natomiast najgorszym okresem, narażonym na największe kryzysy, jest pierwszy rok po urodzeniu dziecka. Dzieje się tak z kilku powodów, o których niekoniecznie często się umówi.
Jednym z nich jest obniżone libido u kobiet karmiących piersią, przez które może znacznie spaść częstotliwość zbliżeń seksualnych sprawę jeszcze bardziej pogarsza połóg, który trwa około 6 tygodni po porodzie. Kobiety często po ciąży czują się mniej atrakcyjne, przez co nie raz zupełnie rezygnują ze współżycia na dłuższy czas. A niestety bardzo niska częstotliwość lub brak seksu, który normlanie ma bardzo pozytywny wpływ na związek może być dużym problemem, który obniży jakość związku.
Do tego bardzo zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia kłótni. Z jednej strony dlatego, że pojawiają się nowe obowiązki, którymi trzeba się podzielić, a to nie zawsze jest łatwe. Z drugiej strony jest deficyt snu, który najczęściej towarzyszy młodym rodzicom i sprzyja nerwowości przez co jeszcze łatwiej o kłótnie.
Drastycznie zmienia się styl życia pary. Dużo trudniej o spontaniczne wyjścia i czas tylko dla siebie przez co może się osłabiać przyjacielska więź między partnerami, a to może realnie osłabić jakość relacji na dłuższą metę.
Największe problemy z reguły pojawiają się u par, w których tylko jedna strona chciała dziecka, a druga wręcz nie chciała, albo miała bardzo duże wątpliwości takie pary, jak pokazują badania, są najbardziej narażone na kryzysy.
Pojawienie się dziecka jest dużą próbą dla związku, która niestety często nie kończy się dobrze. Decyzja o założeniu rodziny powinna być podjęta w momencie, kiedy związek ma się naprawdę dobrze. Zrobienie sobie dziecka, na pewno nie jest żadnym lekarstwem na kryzys, który już trwa.
Oczywiście to wszystko nie znaczy, że jakiś większy kryzys musi się pojawić. Będą na to znacznie mniejsze szanse, jeśli wcześniej poznasz zasady skutecznej bezkonfliktowej komunikacji i innych zasad budowania trwałego związku a o tym mówię znacznie więcej na moim szkoleniu online, na które już teraz Cię zapraszam.

Komentarze