ZAMIANA VANA NA MALUCHA - VAN LIFE VLOG #59 - NIEMCY00:23:19

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: podrozovanie
Subskrybuj nasz kanał: https://bit.ly/2Org3Fc
Polub nas na FB: https://www.facebook.com/podrozovanie/
KLIKNIJ TUTAJ PO WIĘCEJ
Nasza oficjalna strona: http://podrozovanie.pl/
Instagram: @podrozovanie
TikTok: PodrozoVanie lub http://vm.tiktok.com/JeVhM7/

Podoba Ci się nasz kanał? Możesz pomóc w jego rozwoju! http://podrozovanie.pl/wsparcie/
___
Pierwsza część vlogów z Niemiec. Naszym głównym celem wizyty w tym kraju jest punkt 13. z naszej Listy Marzeń (http://podrozovanie.pl/lista-marzen/) czyli Odwiedzić kilka niemieckich zamków i sprawdzić, czy nas tam nie ma. Zaczęliśmy od zamku Marienburg koło Hanoveru gdzie spotkaliśmy... naszych widzów :) Ledwo co przekroczyliśmy bramę zamku usłyszałem to to on... z Podróżovanie. W ten oto sposób poznaliśmy przemiłą ekipę z Łodzi, wypiliśmy kawkę i poopowiadaliśmy o kulisach naszego vlogowania i podróżovania. Było naprawdę miło :)
Co więcej, w odcinku? Znowu problemy z internetem w podróży. Okazało się, że w Niemczech jest dobry internet, ale stacjonarny lub na abonament. Operatorzy komórkowi nie mają w ofercie nic, co by pasowało do nas. Jedyny możliwy pakiet, jaki można kupić na kartę to oferta z Aldiego 5GB za 15 EURO. My potrzebowaliśmy ok 100GB więc ta opcja poszła w odstawkę. Z pomocą przyszła nasza przyjaciółka Asia, którą poznaliśmy kilka lat temu w Londynie. Asia mieszka w miejscowości Paderborn, do której pojechaliśmy zaraz po zwiedzaniu zamku. Po kilku dniach w Paderborn ruszyliśmy dalej. Następnym celem podróży była Katedra w Kolonii. Nie mogliśmy przejechać obojętnie obok takiej perły architektury. Jedyny kłopot mieliśmy z wjazdem do miasta. Obecnie do dużych miast w Niemczech można wjechać tylko posiadając specjalną zieloną plakietkę ekologiczną Umwelt Plakette. Nasze auto z racji wieku i rodzaju paliwa kwalifikuje się na żółtą plakietkę, a z nią do centrum Kolonii nie ma szans wjechać. Z pomocą przyszedł nasz widz Jacek, który pomógł i odebrał nas z parkingu (poza centrum) swoim samochodem. Zrobił nam ogromną niespodziankę, bo przyjechał na miejsce oryginalnym Fiatem 126p. To była prawdziwa podróż do przeszłości. Widać na gołe oko, że Jacek kocha swój samochód, bo był on tak zadbany, jakby dopiero co wyjechał z fabryki. Kolejną niespodzianką była przyczepa Piccolino zaparkowana w ogrodzie przed domem. Przyczepa podobnie jak Fiat była maleńka i przeurocza! Właściciel jeździ z nią na targi i wystawy, gdzie jak zakładam wzbudza niemałe zainteresowanie. Dziękujemy Ci Jacku za pomoc w dotarciu do Kolonii i za wszystko, co od Ciebie otrzymaliśmy!
Na koniec odcinka zabierzemy Was w ciekawe miejsce, o którym Kasia opowiadała Łukaszowi już od kilku lat. Chodzi o Flohmarkt - czyli targ staroci. Zobaczcie jak to wygląda w Niemczech.

Miłego oglądania!

W następnym odcinku więcej zamków i naszych przygód. Zasubskrybuj kanał by Cię to nie ominęło!
---------------------------------------------------------------------
#podróżovanie #niemcy #zamekmarienburg #kolonia
więcej

Komentarze