WIOSKI KOŚCIELNE W SZWECJI - VAN LIFE VLOG #4800:18:50

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: podrozovanie
Subskrybuj nasz kanał: https://bit.ly/2Org3Fc
Polub nas na FB: https://www.facebook.com/podrozovanie/
KLIKNIJ TUTAJ PO WIĘCEJ
Nasza oficjalna strona: http://podrozovanie.pl/
Instagram: #podrozovanie #szwecja

Podoba Ci się nasz kanał? Możesz pomóc w jego rozwoju i wesprzeć nas poprzez Patronite: https://patronite.pl/podrozovanie
___
Po cudownie spędzonym czasie w Finlandii przyszedł czas na Szwecję. Granicę przekroczyliśmy w Närkki i udaliśmy się w kierunku miejscowości Luleå. Na nocleg zatrzymaliśmy się na parkingu obok sklepu z pamiątkami. Na drugi dzień okazało się, że śpimy w bardzo wyjątkowym mieście, które zostało wpisane na listę UNESCO jako zabytek kulturowy! Spaliśmy w tzw. wiosce kościelnej, czyli Gammelstaden. Cudownie zachowana, kolorowa, magiczna, najpiękniejsze miasto świata :) Całą jego historię opowie Kasia.

Dla Łukasza to była doskonała okazja by poćwiczyć latanie dronem. Nasz DJI SPARK spisuje się fantastycznie :)

Tego samego dnia pojechaliśmy dalej w głąb Szwecji. Kasia miała okazję prowadzić samochód, a Łukasz odpoczywać i podziwiać widoki ;)

Następnego poranka spotkało nas kolejne miłe zaskoczenie! Okazało się, że znowu przypadkowo spaliśmy na parkingu obok... wioski kościelnej Lappstaden. Zupełnie innego stylu budownictwo, ale idea taka sama. Dać schronienie ludziom z odległych wiosek, którzy przybyli na kościelne uroczystości. Fantastyczny i bardzo praktyczny pomysł bo odległości między miastami, a domami są ogromne!

W międzyczasie naszych wojaży i odkrywania zabytków i historii Szwecji cały czas gramy w Makao. Kasia zaraziła Łukasza tą super grą karcianą i teraz każdy wieczór spędzamy na grze :)

Z uwagi na nagłe oziębienie klimatu zdecydowaliśmy przyśpieszyć zwiedzanie Szwecji i pojechać szybciej do Norwegii zanim spadnie tam śnieg. Do Szwecji jeszcze wrócimy, ale dopiero za kilka tygodni. Najpierw norweskie Fiordy! Zostańcie z nami!
____
Dron DJI Spark kupiony w drony.net Polecamy!
____
Jeśli podoba Ci się ten odcinek zostaw prosimy po sobie ślad w postaci komentarza lub łapki w górę. To bardzo pomaga w twórcom internetowym w dotarciu do szerszego grona widzów! Dziękujemy!

Komentarze