DP029 O karach Bożych (Wj 20, 5-6)00:03:38

zwiń opis video pokaż opis video
Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, bo Ja JHWH, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który za nieprawość ojców karze synów do trzeciego i czwartego pokolenia, tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

s. Medarda, O dziecięctwie duchowym 20.01.1952
[Słowa Jezusa:] Duch Święty, gdy zstąpił na apostołów, ukazał się w postaci gołębicy i jako płomień. Był to ogień - co oznaczało: Gołębica - prostota, a płomień - to Miłość. Duch Święty, to Duch Mój. Więc jestem Ogniem - Ogniem Wulkanicznym, Ogniem pożerającym, Ogniem, który nie gaśnie. Miłość Moja okazuje się w postaciach. Jeśli jestem obrażony przez grzechy ludzkości i widzę, że piekło pochłania ich, ogień piekielny chce ich pożreć, przychodzę z ogniem karzącym - ale jest to raczej Ogień Miłości, który oczyszcza grzech, jak oczyszcza się złoto w ogniu.
Przeważnie źle dusze rozumieją, co to jest cierpienie: co to są klęski, co to są wojny i kataklizmy. Im się zdaje, że to jest kara mszczącego się Boga za grzechy. To nie jest kara, to jest Miłość! Jest to ogień oczyszczenia, bez którego nigdy dusze nie doszłyby do zupełnego zjednoczenia ze Mną. Gdybym zostawił ich w zapomnieniu: niech żyją w grzechach..., leciałyby samochcąc w przepaść nie wiedząc o tym. Każda dusza dostaje łaskę Odkupienia, za każdą duszę przelałem Krew do ostatniej kropli. Wszystkie są Moje. I te, które są śnieżne, jako runo owieczki białej i te, które są skalane grzechem. Dla wszystkich mam jednakową Miłość. Jestem Bogiem Sprawiedliwym i Sprawiedliwość Moja - to Miłość.
Bo, aby być sprawiedliwym, sprawiedliwość nie oznacza to, aby być mściwym - bo sprawiedliwość nie wyrządza krzywdy. Pragnieniem Serca Mego jest, aby żadna dusza nie zginęła.

http://www.duchprawdy.com/medarda.htm
#613DP
#Dekalog

Film znajduje się w katalogu: 613 Duchowych Przykazań


Komentarze