Gra Smoleńskiem. Czy kiedyś dojdziemy do prawdy?00:38:57

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
-
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dochodzenie do prawdy było często używanym przez Jarosława Kaczyńskiego sformułowaniem podczas wszelkich uroczystości związanych z katastrofą smoleńską. Twarzą tego dochodzenia prawdy prezes PiS mianował Antoniego Macierewicza, który tą sprawą zajmował się nieprzerwanie przez 12 lat. Po odstawieniu na boczny tor, usunięty z urzędu ministra obrony narodowej polityk objął przewodnictwo specjalnej podkomisji badającej wydarzenia z 10 kwietnia.

Owocem prac podkomisji było kilka dokumentów, m.in. Raport techniczny, opublikowany w 2018 i Raport, który ujrzał światło dzienne w 2022. Nie było jednak wśród nich raportu końcowego, co powoduje, że komisja może działać dalej.

Tak samo jak prace komisji rządowej i prokuratury do 2015 były krytykowane przez ówczesną, pisowską opozycję, tak promowana przez Macierewicza teoria dwóch wybuchów jest krytykowana i wyśmiewana przez dużą część opinii publicznej.

Wydawać by się mogło, że 12 lat po katastrofie wszystko co mogło zostać ujawnione i zbadane, zostało opublikowane, a nic nie może już bardziej rozjątrzyć tego sporu. Jednak opublikowane przez TVN24 zarzuty, że podkomisja Macierewicza miała ukrywać dowody, które do przyjętej tezy dwóch wybuchów, spowodowała kolejny już raz wywleczenie sprawy Smoleńska na pierwsze strony gazet.

Czy kiedyś dowiemy się naprawdę co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku? O tym w kolejnym odcinku cyklu Dokąd Zmierzamy. Gościem Kamila Klimczaka będzie publicysta Leszek Szymowski.

_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI, KTÓRYMI MOŻECIE NAS WESPRZEĆ

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze