Episkopat wspiera nachodźców - naiwność czy dywersja?01:02:41

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Kryzys migracyjny trwa nadal, tak samo jak stan wyjątkowy na pograniczu. W tle dyplomatycznych i militarnych aspektów głos zabrał polski Kościół. Jednak przewodniczący Episkopatu, ks. abp Stanisław Gądecki, zaapelował o przeprowadzenie w parafiach na terenie Polski zbiórki na rzecz... potrzebujących uchodźców.

To dość zaskakujący ruch wobec sytuacji, gdy prawica pomimo politycznych podziałów wspiera pograniczników i żołnierzy broniących granic, a atakowani są oni w niewybrednych słowach przez lewicowe autorytety i celebrytów. Słów wsparcia dla funkcjonariuszy znajdujących się na granicy w komunikacie Episkopatu zabrakło.

Apel przewodniczącego KEP skrytykował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Z przykrością muszę powiedzieć, że dzisiaj sytuacja jest taka, że Episkopat na pięć dni odizolował się na Jasnej Górze. (...) Sama zbiórka moim zdaniem jest nietrafiona. Dlaczego równolegle nie ma zbiórki czy apelu, żeby wspierać rodziny albo mieszkańców strefy przygranicznej? Napisał też na Twitterze: Dodam, że jako ksiądz i podporucznik rezerwy jestem gotów pojechać do pomocy na granicę, o ile dowództwo Straży Granicznej wyrazi taką potrzebę. Mam swoje lata, ale obsługiwać kuchnię lub stać na warcie mogę.

Dlaczego Episkopat przyjął taką postawę wobec wydarzeń na wschodniej granicy? To koniunkturalizm, naiwność czy świadome działanie? O to zapytamy ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego w kolejnym odcinku cyklu Dokąd Zmierzamy?
---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze