Państwo stanu wyjątkowego - Komentarz Konieczny!01:04:35

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Rok 2020 upłynął w atmosferze stanu wyjątkowego, którego co prawda w Polsce nigdy nie wprowadzono, lecz rozwiązania jakie w tym czasie wdrażano wskazują na głęboko chore państwo. I to niekoniecznie na wirusa spod znaku korony.

Kilka dni temu premier przyznał, że zakaz opuszczania domów w sylwestrową noc nie ma rzeczywiście podstaw prawnych. Wciąż jednak nie wiadomo jak zachowa się policja, bowiem funkcjonariusze lubują się w powtarzaniu sloganu, że powołano ich do egzekwowania, a nie interpretacji prawa, przez co wielu nie zastanawia się nawet, czy przepisy mają sens, a tym bardziej, czy są zgodne np. z Konstytucją RP. Przykładem niech tu będzie para dziennikarzy, zatrzymanych w trakcie wykonywania swego zawodu, podczas protestu przedsiębiorców w Warszawie. Funkcjonariusze zebrali ich dane, po czym doręczyli pismo z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego informujące o wymierzeniu kary 10 tys. zł za niezachowanie dystansu społecznego 2 metrów. Nie pomogły tłumaczenia, ani odwołania. Przed świętami obie osoby otrzymały tytuł egzekucyjny informujący, że skarbówka ściągnęła z ich kont równowartość kary.

Być może po Nowym Roku takie incydenty nie będą miały już miejsca, ponieważ rząd zadba, abyśmy nie mieli oszczędności na kontach. Planowanych jest bowiem tak wiele nowych podatków, że mandaty nie będą już potrzebne. Drożej zapłacimy za elektronikę, w tym przede wszystkim urządzenia typu SMART, a także za używane auta, prąd, węgiel, a nawet deszcz!

Zapłacimy, o ile będziemy mieli w ogóle z czego, bo niektórzy mogą stracić pracę. Do zmiany umów z pracownikami zachęca bowiem prof. Stanisław Gomułka z Business Centre Club, gdzie pełni funkcje głównego ekonomisty oraz ministra finansów w gabinecie cieni BCC. Zdaniem profesora Gomułki na pracodawcach spoczywa duża część odpowiedzialności społecznej za zwalczenie pandemii. Powinni oni przygotować specjalne miejsca szczepień oraz zaktualizować umowy o pracę, aby znalazła się w nich klauzula, że zatrudnienie obejmuje tylko tych, którzy już otrzymali złoty strzał Pfeizera lub Moderny.

O legalność takich działań nikt nie pyta, bowiem jak powiedziała poseł PiS, Iwona Arent, występując na antenie Polsat News my musimy się dostosować do tego, co rząd wprowadza () i w ogóle ja się dziwię, że ktoś pyta o podstawny prawne.

Krok dalej zamierza pójść Francja, która chce przegłosować podział obywateli na kilka kategorii. Najgorszą będą oczywiście ci niezaszczepieni, którzy stracą możliwość korzystania z transportu publicznego, uczestnictwa w imprezach masowych i inne przywileje wolnego człowieka.

W USA zaś powstaje aplikacja, którą już teraz nazywa się elektronicznym paszportem. Ma ona bowiem na podstawie dokumentacji medycznej monitorować stan naszego zdrowia. I nie ważny będzie stan faktyczny. Liczy się jedynie to, co zostanie wpisane do papierów.

A skoro mowa o papierach, to jeszcze warto wspomnieć, że ustępujący prezydent, Donald Trump, podpisał kilka z nich, w których ułaskawia ludzi ze swego bliskiego otoczenia odsiadujących wyroki za przestępstwa finansowe, fałszerstwa wyborcze, oszustwa podatkowe, a nawet morderstwa na cywilach!

W Rosji też podpisano ważny dokument dotyczący głowy państwa. Tu jednak nikogo nie trzeba będzie ułaskawiać, bowiem na mocy nowej ustawy o nietykalności byłych prezydentów Władimir Putin oraz członkowie jego rodziny nie będą mogli już zostać zatrzymani, aresztowani, przesłuchani, przeszukani i generalnie mogą teraz robić co chcą. Zupełnie jak inni, z tym że w zasadzie nie i de facto nikt, bo co wolno wojewodzie

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Komentarz Konieczny


Komentarze