Dlaczego media kłamią? - Komentarz Konieczny!00:42:30

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Jesteśmy świadkami ogólnopolskiej batalii, która toczy się między mediami komercyjnymi, a ośrodkami rządowej propagandy, przy czym nie jest to już zwykły bój o widza, lecz walka o wszystko. Największe rozgłośnie prześcigają się w argumentach, jakie to są ważne, odpowiedzialne, rzetelne, obiektywne, wnikliwe i bezstronne, natomiast obserwujący to widzowie albo kibicują swoim drużynom, albo zastanawiają się, dlaczego wszyscy kłamią?

Komercjalizacja przekazu oraz zawzięta rywalizacja polityczna doprowadziły do tego, że dziś większość dziennikarzy musi kłamać, manipulować treścią, dobierać odpowiednie sformułowania, przymykać oczy na pewne procedery, bowiem od tego zależy przyszłość ich chlebodawców. Jedni utrzymują się dzięki politycznej protekcji, inni zwracają się ku strategicznym sponsorom, natomiast większość w nadziei na pozyskanie reklamodawców łagodzi przekaz i ostrożnie formułuje wnioski, które zwykle nie niosą ze sobą żadnej treści. Poza tym gronem są jeszcze dwa skrajne wyjątki. Jednym z nich jest bardzo chwalebny przykład tych redakcji, które utrzymują się jedynie z wpłat od swoich widzów, słuchaczy, bądź czytelników, natomiast ich całkowitym zaprzeczeniem są ci, którzy w ogóle nie muszą liczyć się z rentownością swych działań, bowiem priorytetem jest zasięg, który nie musi przykładać się na zysk, bowiem najważniejszy jest zakres oddziaływania na odbiorcę. W ten sposób kreuje się ludzkie potrzeby, pozyskuje wyborców, wpaja ludziom ideologie i przygotowuje grunt pod niepopularne decyzje.

Czy zatem walka w naszym kraju toczy się o wolność słowa, pluralizm mediów i poziom demokracji? Czy nowy podatek od reklam zakończy żywot wielu redakcji? Dlaczego media niepubliczne związane z obecnym obozem władzy nie protestują? Jaką rolę w tym wszystkim odgrywają cyfrowi giganci oraz dlaczego jest coraz mniej rzetelnych dziennikarzy?

O tym wszystkim już dziś w Komentarzu Koniecznym opowie Piotr Korczarowski. Serdecznie zapraszamy!

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Wesprzyj naszą pracę tradycyjnym przelewem bankowym na numer konta:
PL 74 1140 2004 0000 3702 4136 3109 [Kod BIC/SWIFT - BREXPLPWMBK]
PayPal: KomentarzKonieczny@gmail.com lub https://paypal.me/korczarowski?locale.xpl_PL
Patronite: https://patronite.pl/emisjatv

Film znajduje się w katalogu: Komentarz Konieczny


Komentarze