Cenzura zaskoczyła tłuste koty systemu00:53:30

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Obóz władzy zdaje się w ostatnim czasie wykazywać sporą dozą hipokryzji. Politycy PiS razem z redaktorem naczelnym Gazety Polskiej, Tomaszem Sakiewiczem wykrzykują od kilku dni w Brukseli, że należy podjąć walkę z cenzurą jakiej za sprawą stacji TVN doświadczają ostatnio dziennikarze reżimowych mediów. Chodzi tu przede wszystkim o pozwy wystosowane przez markę koncernu WarnerBros.Discovery, w których znalazł się m.in. zapis zakazujący krytyki pracy TVNu. Należąca do Amerykanów stacja telewizyjna weszła na drogę sądową z mediami PiSu po szeregu oszczerstw sugerujących, że jest to stacja Putina, która głosi kłamstwa.

Tymczasem, jak donosi na Twitterze Tomasz Sommer, redaktor naczelny tygodnika Najwyższy Czas!, domena nczas.com została nie dalej jak tydzień temu zablokowana - na podstawie wniosku uprawnionego podmiotu w trybie art. 180 ust. 1 Prawa telekomunikacyjnego. Taki wniosek mógł złożyć jedynie organ państwa, a wykonanie prawdopodobnie zlecono ABW. I nie jest to odosobniona praktyka! W ubiegłym roku w ten sam sposób zablokowano strony dwutygodnika Myśl Polska oraz portal telewizji internetowej wRealu24.tv

Na podstawie tych wydarzeń, można wysnuć wniosek, że obóz władzy zamiast reprezentować standardy polskiego prawa, postępuje wedle literackiego prawa Kalego, gdzie niezależne media, których treści nie są rządowi na rękę, zwalcza się za pomocą aparatu państwa, ale gdy cenzura dotyka dziennikarzy związanych ze środowiskiem PiS, to wtedy się o tym głośno mówi i protestuje także na salonach politycznych.

Istotne jest również podłoże samej cenzury, które nie ma jednolitego wymiaru. O ile między TVP i TVNem można mówić o zwykłej przepychance i inwektywach motywowanych rywalizacją sprzyjających obu stacjom środowisk politycznych, to już blokada niezależnych mediów Internecie podszyta jest argumentacją o interesie i bezpieczeństwie państwa polskiego. Ostatnie ustalenia redakcji Najwyższego Czasu wskazują, że portal nczas.com został zablokowany za wywiad z dr. Leszkiem Sykulskim i posłem Grzegorzem Braunem, którzy poddali w wątpliwość jedyną słuszną mainstreamową narrację o zaangażowaniu III RP po stronie dzielnego narodu Ukrainy.

Czy zatem jesteśmy na najlepszej drodze do dyktatury, gdzie niezależne media są zwalczane, a niewygodne fakty zamiatane pod dywan? O tym w programie Marty Markowskiej z cyklu Dokąd Zmierzamy opowie red. Stanisław Michalkiewicz - prawnik, nauczyciel akademicki i publicysta.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Komentarze