Minął rok wojny. Ile jeszcze i co dalej?00:59:15

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Minął już rok działań wojennych (określanych przez stronę rosyjską specjalną operacją wojskową) na Ukrainie. Od pierwszego dnia działań wojennych Polska stała się bezpośrednim zapleczem Ukrainy, stając się węzłem transportu uzbrojenia, miejscem do którego masowo napływali ukraińscy cywile, a nawet państwem stabilizującym ukraiński system finansowy.

Wielu komentatorów uważało 24 lutego ubiegłego roku, że wojna zakończy się szybko, tymczasem walczące wojska utknęły w walkach pozycyjnych. Tym samym polskie zaangażowanie stało się bardzo kosztowne dla polskiego państwa i narodu: de facto to Polacy wzięli na siebie ciężar finansowania wojny na Ukrainie.

Dzisiaj nie widać ani możliwości rozstrzygnięcia dyplomatycznego, ani też militarnego konfliktu. Kolejne zapowiadane dostawy uzbrojenia na Ukrainę nie przechylą szybko szali na stronę Kijowa, a Moskwa z kolei nie kwapi się do kolejnej mobilizacji.

Jednak podnoszą się głosy, że być może Polska zaangażuje się jeszcze bardziej w konflikt. Czy to właśnie jest sposób na rozwiązanie sytuacji na Wschodzie, przywieziony nad Wisłę przez prezydenta USA Joe Bidena? O tym w kolejnym odcinku cyklu Dokąd Zmierzamy? opowie profesor Andrzej Zapałowski.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Komentarze