Czy Polska pójdzie na wojnę?01:04:44

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mobilizacja w Rosji trwa: tak samo trwają zacięte walki na Ukrainie, jak również ataki rakietowe i lotnicze na ukraińską infrastrukturę krytyczną. O ile obraz walk na froncie jest cały czas niejasny i zaciemniany przez propagandę obu stron, to bez wątpienia wojna powietrzna wyrządza duże straty w instalacjach położonych na terenie Ukrainy. Destabilizacja zaplecza nie pozostanie zapewne bez wpływu na sytuację jednostek na froncie. Jednocześnie trwa wojna nerwów na granicy Ukrainy z Białorusią, gdyż nadal nie wiadomo, czy do walk na Ukrainie nie włączy się armia białoruska.

Tymczasem niektórzy analitycy, tacy jak doktor Jacek Bartosiak, zaczęli w obliczu strat ponoszonych przez Ukraińców mówić o konieczności wyrównania potencjału, co miałaby wykonać Polska. Co prawda od 24 lutego wszyscy politycy polscy, jak również struktury NATO, odżegnywali się (z drobnymi wyjątkami) od bezpośredniego zaangażowania potencjału militarnego podczas wojny na Ukrainie - ale nie ma wątpliwości, że niektórzy aż przebierają nogami, żeby zaangażować Polskę jeszcze mocniej w działania wojenne.

O prawdziwości tej tezy mogą świadczyć różne kroki: inspekcje schronów na terenie całej Polski (w wielu wypadkach znajdujących się w fatalnym stanie technicznym), rozpętywanie paniki jądrowej (dystrybucja tabletek z jodkiem potasu), a także nasilenie medialnej propagandy. Koronnym elementem przygotowywania Polaków na wojnę ma być rządowy projekt ustawy o ochronie ludności, która przewiduje wprowadzenie nowych stanów wyjątkowych, nieuwzględnionych w ustawie zasadniczej.

Jednak, jak dobrze wiemy, Wojsko Polskie przekazało bardzo dużą część swojego wyposażenia na Ukrainę (część z tego sprzętu zachowała się do dzisiaj jedynie w postaci wraków). Uzupełnienie sprzętu i amunicji nadejdzie dopiero za dłuższy czas. Czy w takim stanie rzeczy rząd w Warszawie postanowi pójść na wojnę? O tym w kolejnym odcinku cyklu Dokąd Zmierzamy?. Na pytania Kamila Klimczaka odpowie dr Leszek Sykulski.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI, KTÓRYMI MOŻECIE NAS WESPRZEĆ

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


więcej

Komentarze