Połączenia klejone równoległe wzdłużne wieloczopowe - frezy do połączeń klejonych00:27:58

zwiń opis video pokaż opis video
Frez do połączeń klejonych firmy Felder który posiadam nie jest frezem uniwersalnym. Jest przeznaczony do połączenia klejonego z jednym wczepem trapezowym i jednym gniazdem. Nie można założyć do niego innego noża, gdyż sam frez ma kształt noża. Drugi to frez uniwersalny o średnicy narzędzia 93mm. Głowica frezarska jest w komplecie z 12 parami noży i ograniczników zbioru do posuwu ręcznego. Szerokość rzazu noża to 40mm. Noże można wymieniać zależnie od potrzeb. Do frezowania desek pod klejonkę użyję noży z dwoma wczepami trapezowymi. Oczywiście zaczynam od rozkroju desek na pilarce K690S. Deski mają taką samą szerokość na początku i na końcu, wiec na strugarce AD741 wyrównam od razu trzy powierzchnie, a czwartą na daną grubość przepuszczę przez grubiarkę. Taki sposób obróbki desek na początkowym etapie przyśpieszy pracę nad klejonką, gdyż frezowanie pozwoli od razu kleić deski na odpowiedni wymiar klejonki. Do frezowania używam posuwu Felder S308. Posuw mechaniczny dociska każdą deską z taką samą siłę do blatu frezarki dolnowrzecionowej F700Z. Po przefrezowaniu jednej strony, zmieniam obroty frezarki z prawostronnych na lewostronne i przekładam frez na drugą stronę. Teraz deski przepuszczam od lewej do prawej strony. Dzięki temu i dzięki użyciu posuwu mechanicznego połączenia są wyfrezowane na tej samej szerokości, przez co deski idealnie się licują bez żadnych uskoków. Do klejenia desek ożywam kleju Kleiberut 501 dedykowanego do klejenia połączeń wykorzystywanych na zewnątrz pomieszczeń i dużej wilgoci. Tak połączone klejonki świetnie będą nadawały się na płyciny do drzwi dwuskrzydłowych.

....................................................................................................

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu
.........................................................................................................

Film znajduje się w katalogu: Krok po Kroku


więcej

Komentarze