Wybory... z deszczu pod rynnę!00:51:56

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Rozpoczyna się decydująca faza kampanii wyborczej, a to oznacza festiwal obietnic ze wszystkich stron, w tym przede wszystkim z obozu władzy, który ma największe możliwości dysponowania pieniędzmi podatników, a zarazem najwięcej do stracenia. Zanim jednak będzie można obiecywać wyborcom gruszki na wierzbie, należy zarejestrować listy: a na nich jest wiele niespodzianek, we wszystkich partiach, gdzie szczególnie zaskakują niektóre egzotyczne transfery. Warto tu zauważyć takie przypadki jak choćby znany wolnościowiec, Artur Dziambor, który trafił do Trzeciej Drogi, czy rzekomy narodowy radykał, Robert Bąkiewicz figurujący na liście Prawa i Sprawiedliwości, a nwet znany bohater memów, Stanisław Derehajło obecny na listach Konfederacji. Równie wiele znanych postaci wylatuje też z list i to dosłownie w ostatniej chwili.

Najnowszym pomysłem rządu jest program Przyjazne Osiedle, który ma na celu rewitalizację bloków mieszkalnych powstałych w czasach PRL. To nie koniec obietnic PiS, jednak do tej pory partia rządząca skrzętnie pomija niewygodne dla siebie tematy. Takimi kwestiami są np. rozwijający się kryzys w rolnictwie, który może jeszcze się rozwinąć, gdyż zbliża się narzucony przez Unię Europejską termin otwarcia unijnej granicy dla ukraińskiego zboża. Rząd zapowiada niezłomną postawę, ale już wiele razy na zapowiedziach się kończyło.

Problem pojawia się też na rynku paliw: Orlen zaczyna ograniczać hurtową sprzedaż paliwa, co zaczyna być problematyczne dla np. branży transportowej. Jednocześnie państwowy gigant sztucznie utrzymuje niskie ceny w sprzedaży detalicznej, co może prowadzić do poważnego kryzysu.

Pomimo tego, że temperatura politycznego sporu jest bardzo wysoka, to przy uważnym przyjrzeniu się deklaracjom rządu i opozycji, różnice w kluczowych sprawach są dość niewielkie. Czy Polacy znów będą skazani na wybór między dżumą a cholerą? O tym w kolejnym odcinku cyklu Dokąd Zmierzamy, gdzie gościem Kamila Klimczaka będzie Marta Czech, rzecznik Konfederacji Korony Polskiej.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Komentarze