Nie tylko armaty. Jak obronić się przed propagandą?00:47:35

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poza pomocą humanitarną, to właśnie temat walki informacyjnej jest obszarem, w jaki Polska najszerzej zaangażowała się w wojnę rosyjsko-ukraińską. Rosyjskie strony informacyjne są blokowane, przy okazji są też usuwane portale informacyjne spoza mainstreamu, a każdy kto nie wyraża odpowiedniego poziomu entuzjazmu dla walki Ukrainy jest nazywany rosyjskim trollem. Uaktywniają się przy tym osoby, jak się wydawało, już dawno skompromitowane i znajdujące się na politycznym i publicystycznym aucie.

Z drugiej strony informacje podawane przez stronę ukraińską, o masowym poddawaniu się żołnierzy rosyjskich, kradzieży czołgu przez Cyganów czy inne tego typu przekazy, są dosyć karkołomne. A to właśnie na przekazach płynących od władz w Kijowie budują przekaz główne media w naszym kraju i na Zachodzie. Pojawia się też postawa negująca wszystkie informacje, co może być równie szkodliwe.

Dodatkowo, kroki polskich władz świadczą o tym, że w propagandę uwierzyli również polscy decydenci, gdyż podejmują takie inicjatywy, które potencjalnie mogą sie zakończyć wplątaniem Polski w działania wojenne. Pojawia się też tu pytanie o aktywność polskich służb specjalnych i prawdziwość informacji przez nich dostarczanych.

Czy osoby zaangażowane w życie społeczno-polityczne mogą obronić się przed wojną informacyjną? I jak dotrzeć do prawdy, a przy tym nie dać się ponieść emocjom? O tym w kolejnym programie z cyklu Dokąd Zmierzamy?. Gościem Kamila Klimczaka będzie Magdalena Ziętek-Wielomska.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------


Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl


Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie


Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze