Takie będą Rzeczypospolite...01:05:15

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Czy Polska jest pod okupacją? Taki wniosek może nasuwać się na myśl, gdy przyjrzymy się ostatnim propozycjom reformy systemu edukacji w naszym kraju. Z podstawy programowej ma zniknąć postać Pileckiego, czy Karskiego, dzieła Mickiewicza, Prusa, Słowackiego, Norwida, Sienkiewicza, Krasickiego, Żeromskiego, czy Kossak-Szcuckiej, pojęcia takie jak Żegota, Intelligenzaktion, Palmiry, Wołyń, a nawet niektóre z narodowych powstań, jak chociażby to zwycięskie w Wielkopolsce.

Tak szeroko zakrojona akcja, to już nie walka z polskością, ale jej całkowita likwidacja! Podobne praktyki spotkały nas w historii tylko z rąk naszych zaborców i okupantów. Trudno zatem uwierzyć, że tym razem na własne życzenie chcemy wyzbyć się tożsamości narodowej. Dotychczas jednak wróg był umundurowany i mówił obcym językiem. Dziś natomiast nie ma jak go wskazać.

A jednak operacja masowego duraczenia Polaków wchodzi w decydującą fazę. Zniszczono bowiem wszystkie nasze prawdziwe autorytety, przepisano całą historię do wersji, w której przyznano nam rolę odpowiedzialnych za wybuch II wojny światowej, naznaczono nas piętnem antysemityzmu i teraz jeszcze wmawia się nam, że byliśmy właścicielami niewolników! O tym m. in. jest film Kos, który rzekomo opowiada historię Tadeusza Kościuszki, a tymczasem największy nacisk kładzie się tam na wyzwolenie chłopów pańszczyźnianych spod władzy okrutnej polskiej szlachty. Po Zielonej granicy, która zniszczyła obraz Polski na świecie i Białej odwadze, która wbija klin w naród polski, separując z niego górali, właśnie Kos i 1670 uderzają w naszą tożsamość narodową najbardziej, przedstawiając Polskę jako kraj zacofanych, brutalnych idiotów, dla których liczy się tylko zabawa i wypchane kiesonki.

Najważniejsze pytanie jednak brzmi, czy rzeczywiście tacy byliśmy, czy właśnie tacy mamy dopiero być, by nas się doskonale kontrolowało, kupcząc na naszych oczach dorobkiem Polski. I o tym właśnie dziś w programie Piotr Korczarowski porozmawia z reżyserem polskich filmów o głęboko patriotycznym wydźwięku, Konradem Łęckim.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe

Komentarze