Odwagi Polsko! Prezydencie podpisz!00:12:00

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Sprzeciw Izraela wobec nowelizacji ustawy o IPN wywołał w Polsce poruszenie. Chodzi m.in. o zapis penalizujący używanie określenia "polskie obozy śmierci" w odniesieniu do niemieckich obozów zagłady zbudowanych podczas II wojny światowej na terenie okupowanej Polski. Przedstawiciele państwa położonego w Palestynie sprzeciwiają takiej praktyce twierdząc, że doprowadzi ona do ograniczenia wolności słowa oraz zawężenia obszaru badań historycznych. Premier Izraela, Benjamin Netanjahu w rozmowie z szefem polskiego rządu, Mateuszem Morawickim wspomniał nawet o "systemowym udziale Polaków w holocauście".

"To skandal i oszczerstwo, z którym należy walczyć. (...) Polska musi pokazać, że nie jest już na kolanach i sama o sobie będzie decydować!" - mówią organizatorzy wiecu przed Kancelarią Prezydenta RP. Chcą przekonać prezydenta Dudę do szybkiego podpisania ustawy o IPN.

Kilka metrów dalej pikietuje opozycja wspierana przez bojówki lewicy. Powiewają czerwone sztandary i słychać hasła "precz z faszyzmem".

Film znajduje się w katalogu: Reportaże


więcej

Komentarze